Trwa ładowanie...
włochy

Włochy. Silne trzęsienie ziemi niedaleko Rzymu

Silne trzęsienie ziemi w centralnej części Włoch. Wstrząsy miały magnitudę od 4,4 do 4,9. Z relacji włoskich mediów wynika, że wielu ludzi wpadło w panikę.

Share
Włochy. Silne trzęsienie ziemi niedaleko Rzymu
Źródło: Google maps/screen
d33qzcv

Epicentrum znajdowało się około 5 km na południowy wschód od Balsorano w prowincji L'Aquila, a hipocentrum na głębokości 14 km. Inne miejscowości w pobliżu epicentrum to Sora i Pescosolido - podaje ANSA.

W Sora zostały lekko uszkodzone budynki. Całkowicie wstrzymany został ruch kolejowy na trasie z Rzymu do Neapolu. Nie ma doniesień o poszkodowanych.

Wstrząsy odczuli także mieszkańcy Rzymu (ok. 90 km od epicentrum) i regionu Lacjum, który leży wokół miasta. Jak wyjaśnia Włoski Instytut Geofizyki i Wulkanologii wstrząsy nastąpiły ok. godz. 18:30 czasu lokalnego.

W Avezzano i okolicach L'Aquili ludzie w panice uciekali z budynków na ulice. Tam wstrząsy były odczuwalne najbardziej - podaje BBC News.

Jak informuje portal Notizie, władze większości miejscowości w regionie odwołały zajęcia w szkołach w piątek.

Wstrząsy wywołały duży niepokój w mieście L’Aquili, bo w kwietniu minęła 10. rocznica trzęsienia, w którym w tym mieście zginęło ponad 300 osób.

d33qzcv

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Sondaż prezydencki WP. Michał Kamiński komentuje

d33qzcv

Podziel się opinią

Share
d33qzcv
d33qzcv
Więcej tematów