ycipk-43f4uf

Włochy. Silne trzęsienie ziemi niedaleko Rzymu

Silne trzęsienie ziemi w centralnej części Włoch. Wstrząsy miały magnitudę od 4,4 do 4,9. Z relacji włoskich mediów wynika, że wielu ludzi wpadło w panikę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Włochy. Silne trzęsienie ziemi niedaleko Rzymu
Włochy. Silne trzęsienie ziemi niedaleko Rzymu (Google maps/screen)
ycipk-43f4uf

Epicentrum znajdowało się około 5 km na południowy wschód od Balsorano w prowincji L'Aquila, a hipocentrum na głębokości 14 km. Inne miejscowości w pobliżu epicentrum to Sora i Pescosolido - podaje ANSA.

W Sora zostały lekko uszkodzone budynki. Całkowicie wstrzymany został ruch kolejowy na trasie z Rzymu do Neapolu. Nie ma doniesień o poszkodowanych.

Wstrząsy odczuli także mieszkańcy Rzymu (ok. 90 km od epicentrum) i regionu Lacjum, który leży wokół miasta. Jak wyjaśnia Włoski Instytut Geofizyki i Wulkanologii wstrząsy nastąpiły ok. godz. 18:30 czasu lokalnego.

ycipk-43f4uf

W Avezzano i okolicach L'Aquili ludzie w panice uciekali z budynków na ulice. Tam wstrząsy były odczuwalne najbardziej - podaje BBC News.

Jak informuje portal Notizie, władze większości miejscowości w regionie odwołały zajęcia w szkołach w piątek.

ycipk-43f4uf

Wstrząsy wywołały duży niepokój w mieście L’Aquili, bo w kwietniu minęła 10. rocznica trzęsienia, w którym w tym mieście zginęło ponad 300 osób.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Sondaż prezydencki WP. Michał Kamiński komentuje

ycipk-43f4uf
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-43f4uf

ycipk-43f4uf
ycipk-43f4uf