Trwa ładowanie...
d1r4wzt

Włochy, Francja i Szwajcaria zaskoczone zimą

Na południe Francji i do Włoch zawitała zima. Rekordowo niskie temperatury zanotowano w Szwajcarii.

Share
d1r4wzt

Opady śniegu we Francji spowodowały liczne wypadki na autostradzie A7, która, na odcinku prowadzącym przez południowy wschód kraju, została w piątek rano zamknięta. Szczególnie trudna jest sytuacja w departamencie Alp-Górnej Prowansji.

W Sabaudii z powodu obfitych opadów śniegu w nocy z czwartku na piątek na trzy godziny zamknięto tunel we Frejus między Francją a Włochami.

W Szwajcarii zanotowano temperaturę najniższą od 40 lat. W nocy z czwartku na piątek słupek rtęci spadł na Jungfraujoch w kantonie berneńskim do 30,7 stopni poniżej zera. W miejscu nieosłoniętym mróz sięgnął 63 stopni.

W piątek rano w kantonie Zurychu zanotowano minus 15 stopni. W powiewach wiatru słupek rtęci spadał nawet do minus 25 - 30 stopni. Miniona noc była najchłodniejsza w Szwajcarii od 20 lat. Czwartkowe opady śniegu w Zurychu spowodowały nieopisany chaos na drogach, zwłaszcza, że towarzyszyła im gołoledź. W kantonie zarejestrowano ponad 50 wypadków drogowych.

d1r4wzt

Syberyjskie mrozy w Szwajcarii w piątek rano spowodowały poważne perturbacje w ruchu kolejowym z powodu oblodzenia i zablokowania urządzeń sterowniczych.

Śnieg, silne wiatry i temperatura poniżej zera nawiedziły także północne Włochy, powodując zakłócenia w komunikacji. W czwartek wieczorem w Mediolanie lotnisko Linate było zamknięte przez pięć godzin.

Drugie lotnisko Mediolanu - Malpensa było otwarte, ale samoloty startowały ze znacznym opóźnieniem. Burza śnieżna w Mediolanie spowodowała odłożenie czwartkowego meczu pucharowego i liczne przerwy w dostawie energii elektrycznej. (iza)

d1r4wzt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1r4wzt
d1r4wzt
Więcej tematów