Trwa ładowanie...
31-01-2015 06:05

Włochy: emeryt z Genui schwytał ponad 300 kieszonkowców

Ponad 300 kieszonkowców schwytał i doprowadził przed wymiar sprawiedliwości 72-letni mieszkaniec Genui. Dziarski Włoch postanowił pomóc siłom porządkowym i za swą misję uznał rozprawienie się z plagą kradzieży w autobusach.

Włochy: emeryt z Genui schwytał ponad 300 kieszonkowcówŹródło: KWP w Poznaniu
d1qi7ck
d1qi7ck

- Kieszonkowców rozpoznaję natychmiast. Wystarczy, że spojrzę im w oczy i rozumiem, jakie mają zamiary - powiedział mężczyzna, przedstawiony przez włoską agencję Ansa jako Giancarlo. Dawny pracownik portowy odkąd przeszedł na emeryturę cały swój wolny czas poświęca ściganiu złodziei, grasujących w genueńskich autobusach.

Aparat i telefon jego bronią

Jego dorobek jest imponujący: dotychczas doprowadził do zatrzymania i osądzenia ponad 300 kieszonkowców.

- Do szału doprowadza mnie jednak to, że rano udaje mi się pomóc w ich aresztowaniu, a dwa dni później widzę, że są już wolni i znów spotykam ich na przystanku - podkreślił pogromca złodziei, cytowany przez włoską agencję.

d1qi7ck

Każdego dnia od rana Giancarlo pilnuje na własną rękę porządku w autobusach na głównych liniach w mieście uzbrojony w aparat fotograficzny i telefon komórkowy, przez który wzywa karabinierów i policjantów, z którymi współpracuje. Jak mówi, zaczął te patrole ze złości po tym, gdy okradziono jego żonę. - Kocham bronić ludzi, którzy podróżują autobusem - wyjaśnił.

"Anioł autobusowy"

Mówi o sobie "anioł autobusowy". Niemal codziennie doprowadza do zatrzymania kolejnych kieszonkowców różnej narodowości. Emeryt przyznaje, że niekiedy złodzieje są od niego szybsi i udaje im się uciec. Kilka razy został też pobity przez przestępców, których przyłapał na gorącym uczynku.

Aby móc pełnić swą misję wykupuje bilet roczny w cenie 261 euro. - Kiedyś próbowałem prosić dyrekcję firmy autobusowej o bilet gratis, ale nie odpowiedzieli na moją prośbę - dodał.

W swoim domowym komputerze ma setki zdjęć kieszonkowców z jego rodzinnego miasta. - Kiedy nie udaje mi się ich schwytać, fotografuję ich - wyjaśnił. "Anioł autobusowy" pochwalił się, że ma większe archiwum portretów złodziei niż miejscowa policja.

Zapisał się do stowarzyszenia emerytowanych karabinierów. Ujawnił też, że jeden z funkcjonariuszy komendy policji dokładał wszelkich starań, aby został przyjęty w jej szeregi. - Ale się nie udało, przekroczyłem limit wieku - powiedział pogromca kieszonkowców.

d1qi7ck
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qi7ck
Więcej tematów