Trwa ładowanie...

Właściciel "Ciechana" chce 100 tys. zł od "Wrzenia Świata" za wylanie piwa

Właściciel browaru produkującego piwo "Ciechan" domaga się od warszawskiego klubu "Wrzenie Świata" 100 tys. złotych oraz przeprosin. Chodzi o wrześniową akcję wylewania piwa, która odbyła się w tym lokalu.

Share
Właściciel "Ciechana" chce 100 tys. zł od "Wrzenia Świata" za wylanie piwa
Źródło: WawaLove.pl
d280rt2

Przypomnijmy. Lokal zorganizował akcję "Wielkie lanie panie Ciechanie", podczas której wylano piwo do ścieku i ogłoszono jego bojkot. W ten sposób właściciele "Wrzenia" potępili homofobiczne wypowiedzi Marka Jakubiaka, właściciela browaru.

"Życzę ci mamusi z fujarką zamiast piersi. Będziesz miał co ssać" - napisał Jakubiak na swoim profilu. Słowa były kierowane do polskiego boksera Dariusza Michalczewskiego.

d280rt2

Michalczewski jako jeden z niewielu osób ze środowiska bokserskiego stanął w obronie osób lgbt. Dołączył do sojuszników, bo - jak sam powiedział - "chce żyć w kraju, w którym moi homoseksualni przyjaciele nie są dyskryminowani".

W reakcji na słowa Jakubiaka właściciele baru ogłosili, że rezygnują ze współpracy z Ciechanem. "Do Wrzenia Świata dołączyły kolejne warszawskie kluby, m.in. "Cafe Kulturalna" i "Chwila".

Gdy o bojkocie zaczęło być głośno, ludzie publicznie zaczęli głosić, że nie będą pić "Ciechana", a w sieci zaczęły powstawać fanpejdże w stylu "Nie dla browaru Ciechan", Jakubiak opublikował przeprosiny. "Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się urażeni moją wypowiedzią, a w szczególności jej emocjonalną formą".

Bojkot musiał boleśnie dotknąć Jakubiaka, bowiem obecnie właściciel browaru domaga się od "Wrzenia Świata" pieniędzy. W "wezwaniu do zapłaty" jakie otrzymał lokal możemy przeczytać m.in, że wylanie piwa i wezwanie do bojkotu "wyczerpuje definicję czynu nieuczciwej konkurencji", ponieważ "bojkot wpływa na decyzję klientów" oraz "ogranicza faktyczną możliwość prowadzenia działalności". W piśmie podpisanym osobiście przez Jakubiaka czytamy też, że "na portalu społecznościowym Facebook powstało wiele profili inspirowanych tą akcją", a w mediach "ukazały się liczne materiały inspirowane bojkotem".

d280rt2

Dlatego właściciel browaru domaga się od "Wrzenia Świata" 100 tys. złotych i przeprosin. Zobaczcie na wideo, jak wylewano piwo we "Wrzeniu Świata".

Zobacz wymianę zdań między Michalczewskim a Tomaszewskim:

d280rt2

Podziel się opinią

Share
d280rt2
d280rt2
Więcej tematów