Trwa ładowanie...

Włamali się do grobowca w Trzemesznie. Chcieli zrobić zdjęcie zwłokom i "pochwalić się" nim w Internecie

• Policja zatrzymała dwóch 26-latków, którzy w maju włamali się do grobowca na cmentarzu w Trzemesznie
• Zrobili to, żeby zrobić zdjęcie zwłokom
• Wpadli, ponieważ fotografią postanowili pochwalić się znajomym w Internecie
• Grozi im do pięciu lat więzienia

Share
Włamali się do grobowca w Trzemesznie. Chcieli zrobić zdjęcie zwłokom i "pochwalić się" nim w Internecie
Źródło: KPP w Gnieźnie
drqy29x

W maju policjanci z komisariatu w Trzemesznie zostali powiadomieni o uszkodzeniu dwóch rodzinnych grobowców i znieważeniu zwłok w miejscu ich spoczynku na miejscowym cmentarzu parafialnym. Do jednego z grobowców sprawcy nie zdołali się dostać, uszkodzili jedynie drzwi wejściowe. Do drugiego jednak udało im się wejść, a nawet otworzyć wieko trumny.

Jak się okazało, chcieli sfotografować znajdujące się w środku zwłoki mężczyzny, który zmarł 19 lat temu. Straty spowodowane uszkodzeniami wyceniono na blisko 3 tys. zł.

- Na trop sprawców policjanci z Trzemeszna wpadli po tym, jak zrobione przez siebie zdjęcie zwłok za pośrednictwem portalu społecznościowego rozesłali do znajomych - wyjaśnia Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. - Ustalono, że ścisły związek ze sprawą mają dwaj 26-letni mieszkańcy gminy Trzemeszno - dodaje.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w ubiegłą niedzielę i przedstawiono im zarzuty. Za uszkodzenie mienia i znieważenie zwłok, prochów ludzkich lub miejsca pochówku grozi do pięciu lat więzienia.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

drqy29x

Podziel się opinią

Share
drqy29x
drqy29x
Więcej tematów