Trwa ładowanie...
d35lh1v
IAR

Władze PSL ocenią kampanię samorządową. W planach omówienie wyborów parlamentarnych

Dziś w Warszawie, zbiera się Rada Naczelna PSL-u. Partia ma ocenić wybory samorządowe oraz omówić plany na 2015 rok, ze szczególnym uwzględnieniem wyborów parlamentarnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władze PSL ocenią kampanię samorządową. W planach omówienie wyborów parlamentarnych
(WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
d35lh1v

Jak zapowiada prezes Stronnictwa Janusz Piechociński, będzie to ocena pracy sztabów regionalnych. - Nie będzie euforii, ale sprowadzenie na ziemię - podkreśla. Dodaje, że w przyszłym roku czekają nas wybory parlamentarne i PSL będzie w nich po raz kolejny startować z bardzo trudnej pozycji w wyniku - jak się wyraził - pogarszającej się koniunktury zewnętrznej.

Piechociński zaznaczył, że jego zadaniem będzie przede wszystkim pokazanie, iż wybory samorządowe nie były finiszem. Bo dopiero wygrać i nie zawieść, to jest sztuka - powiedział. Prezes będzie też chciał mobilizować działaczy partyjnych, by - jak mówi - odbudować wspólnotę, która jest rozrywana polityczno-partyjnymi interesami.

Prezes PSL-u zapewnia, że podczas posiedzenia Rady Naczelnej nie będzie mowy o tym, czy Ludowcy wystawią własnego kandydata w wyborach prezydenckich, czy też porą Bronisława Komorowskiego. Janusz Piechociński sugeruje, by w tej sprawie zaczekać do 15. stycznia.

W wyborach samorządowych, które odbyły się 16. listopada, PSL uzyskał 23, 68 procent głosów w sejmikach wojewódzkich. Razem z Platformą Obywatelską będzie współrządzić w 15 województwach.

d35lh1v

Podziel się opinią

Share

d35lh1v

d35lh1v
Więcej tematów