Trwa ładowanie...
d1tvxpb

Władze Krymu: sygnał ukraińskiej TV nie dociera z powodów technicznych

Władze Autonomicznej Republiki Krymu (ARK) oświadczyły w niedzielę, że problemy z transmisją w Symferopolu telewizji ukraińskiej są wywołane przyczynami technicznymi. Rzeczniczka władz ARK zapewniła, że nikt nie odłączał ukraińskich kanałów telewizyjnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władze Krymu: sygnał ukraińskiej TV nie dociera z powodów technicznych
(WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d1tvxpb

- Według wstępnych danych problem jest wywołany usterkami technicznymi. Nikt nie wyłączał żadnych kanałów - powiedziała rzeczniczka Olha Kowitidi. Zapewniła: "Jestem teraz w Sewastopolu i tutaj wszystkie kanały telewizji ukraińskiej pracują dobrze".

Kowitidi dodała też, że po ustaleniu przyczyn awarii, na co potrzebny jest czas, "transmisja zostanie wznowiona".

Na Krymie w niedzielę całkowicie wyłączony został sygnał analogowy wszystkich ukraińskich kanałów telewizyjnych. Na częstotliwościach niektórych z nich transmitowane są kanały rosyjskie.

d1tvxpb

Doniesienia, że sygnały ukraińskiego radia i telewizji są na Krymie zastępowane rosyjskimi pojawiły się pod koniec tygodnia. Według informacji z piątku Kanał 1. telewizji zastąpiła rosyjska TNT, kanał "Inter" - moskiewska NTV, na miejsce "1+1" pojawił się moskiewski Pierwszy Kanał.

Operację przejęcia przez Rosję przestrzeni medialnej na Krymie poprzedził komunikat miejscowych władz. Postanowiły one zablokować emisje programów niezależnych środków przekazu, ponieważ według nich "wypaczają one rzeczywistość".

d1tvxpb

Podziel się opinią

Share
d1tvxpb
d1tvxpb
Więcej tematów