Trwa ładowanie...
d13rqi0
IAR

Władimira Putina nie będzie na inauguracji Petro Poroszenki. "Nie otrzymał zaproszenia"

W grafiku zajęć prezydenta Władimira Putina nie ma uczestnictwa w inauguracji Petra Poroszenki - poinformował sekretarz prasowy Kremla Dmitrij Pieskow. Dodał, że Putin nie otrzymał zaproszenia na tę uroczystość.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władimir Putin
Władimir Putin (PAP/EPA, Fot: Mikhail Klimentyev)
d13rqi0

Inauguracja nowo wybranego prezydenta Ukrainy odbędzie się w sobotę 7 czerwca - poinformowała Iryna Fryz, kierująca służbami prasowymi w sztabie wyborczym Poroszenki. Na razie nie ma informacji, by planowano jakiekolwiek obchody tego wydarzenia na kijowskim Majdanie.

Ukraińska Centralna Komisja Wyborcza zakończyła liczenie głosów oddanych w niedzielnych wyborach prezydenckich, które potwierdziło zwycięstwo Petra Poroszenki już w I turze wyborów. Petro Poroszenko zdobył prawie 55% głosów (54,7%), czyli poparło go niemal 10 milionów Ukraińców. Jest on na pierwszym miejscu we wszystkich obwodach kraju. Julia Tymoszenko zebrała 12,8% głosów.

Frekwencja wyniosła 60%. Została ona zaniżona przez obwody doniecki i ługański, gdzie wybory nie odbyły się we wszystkich okręgach, a część wyborców bała się głosować nawet tam, gdzie działały komisje.

d13rqi0

Podziel się opinią

Share
d13rqi0
d13rqi0