Trwa ładowanie...

Władimir Putin: z Mandelą związana jest cała epoka w historii Afryki

Prezydent Rosji Władimir Putin złożył hołd zmarłemu Nelsonowi Mandeli, byłemu prezydentowi RPA i legendarnemu przywódcy w walce z apartheidem. Podkreślił, że z Mandelą związana jest cała epoka w historii Afryki.

Share
Władimir Putin: z Mandelą związana jest cała epoka w historii Afryki
Źródło: AFP, Fot: Beawiharta
d22l1pm

W telegramie do obecnego prezydenta RPA Jacoba Zumy Putin wyraził współczucie rodzinie i bliskim Mandeli, rządowi i całemu narodowi południowoafrykańskiemu.

"Przywódca rosyjskiego państwa podkreślił, że z imieniem Mandeli nieodłącznie związana jest cała epoka w najnowszej historii Afryki, upamiętniona zwycięstwem nad apartheidem i budową demokratycznej Republiki Południowej Afryki" - poinformowała służba prasowa prezydenta Rosji.

d22l1pm

Putin przypomniał, że Mandela, mający za sobą ciężkie doświadczenia, do końca swych dni pozostał wierny ideałom humanizmu i sprawiedliwości. "Prezydent Putin także wysoko ocenił rolę Mandeli w rozwijaniu przyjaznych stosunków między Rosją a RPA, które obecnie weszły w fazę partnerstwa strategicznego" - poinformował Kreml.

Nelson Mandela, bohater walki z apartheidem i pierwszy czarnoskóry prezydent RPA, zmarł w czwartek wieczorem w wieku 95 lat.

d22l1pm

Podziel się opinią

Share
d22l1pm
d22l1pm
Więcej tematów