Trwa ładowanie...
d46t5di

Władimir Putin we wtorek wygłosi orędzie w sprawie Krymu

Prezydent Rosji Władimir Putin zwróci się we wtorek do Zgromadzenia Federalnego z nadzwyczajnym orędziem poświęconym sytuacji wokół Krymu - poinformował pierwszy wiceprzewodniczący Dumy Państwowej Iwan Mielnikow.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władimir Putin
Władimir Putin (AFP/Pool, Fot: Maxim Shemetov)
d46t5di

Zgromadzenie Federalne tworzą dwie izby parlamentu Rosji: niższa - Duma Państwowa i wyższa - Rada Federacji.

- Orędzie prezydenta w sprawie Krymu przewidziane jest na godz. 15 (12 czasu polskiego) - podał Mielnikow po posiedzeniu Rady Dumy, będącej odpowiednikiem Konwentu Seniorów w polskim sejmie.

Według nieoficjalnych informacji miejscem przemówienia Putina będzie Sala Georgijewska w Wielkim Pałacu Kremlowskim. To największa i najbardziej okazała komnata w kremlowskim pałacu. Jej nazwa związana jest z jednym z najważniejszych odznaczeń państwowych Rosji - orderem św. Jerzego. Kojarzy się z historią imperium rosyjskiego. Jej ściany zdobią marmurowe tablice z nazwiskami kawalerów orderu, m.in. marszałka Aleksandra Suworowa, marszałka Michaiła Kutuzowa i admirała Pawła Nachimowa.

d46t5di

Z kolei przewodniczący parlamentarnej Komisji ds. WNP Leonid Słucki przekazał, że Duma we wtorek podejmie specjalną uchwałę "O sytuacji na Krymie", w której ogłosi poparcie dla wyrażonej przez mieszkańców półwyspu w niedzielnym referendum woli reintegracji z Rosją.

Słucki oświadczył, że "będzie to strategiczny dokument, poprzedzający przyjęcie ustawy o reintegracji Krymu z Rosją".

Posiedzenie niższej izby rosyjskiego parlamentu rozpocznie się o godz. 10 (7 czasu polskiego).

d46t5di

Podziel się opinią

Share
d46t5di
d46t5di