Trwa ładowanie...
pilne
oprac. MDR
14-09-2021 11:03

Władimir Putin w izolacji po kontakcie z zakażonymi koronawirusem

Rosyjski prezydent Władimir Putin podjął decyzję o samoizolacji z powodu kontaktu z osobami zakażonymi koronawirusem. W poniedziałek rosyjski przywódca odwiedził żołnierzy ćwiczących na manewrach Zapad-2021.

Share
Władimir Putin w izolacji po kontakcie z zakażonymi koronawirusem Władimir Putin w izolacji po kontakcie z zakażonymi koronawirusem Źródło: PAP, fot: SERGEI SAVOSTYANOV /KREMLIN POOL/SPUTNIK POOL
d3z9nx6

Informację o decyzji Władimira Putina o samoizolacji przekazała w mediach społecznościowych agencja prasowa AFP. Informację tę potwierdziło już biuro prasowe Kremla. "Władimir Putin zdecydował, że z uwagi na przypadki koronawirusa w jego bliskim otoczeniu podda się samoizolacji" - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Kreml: Prezydent Putin jest absolutnie zdrowy

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieksow w rozmowie z dziennikarzami zapewnił, że prezydent jest "absolutnie zdrowy" i otrzymał negatywny wynik testu na koronawirusa. Nie był jednak w stanie określić, jak długo może potrwać samoizolacja Władimira Putina Piekow nie sprecyzował również, którzy z współpracowników Putina zarazili się się koronawirusem, Podkreślił jedynie, że wykryto kilka przypadków.

W związku samoizolacją, odwołana została podróż rosyjskiego przywódcy do Tadżykistanu. Zaplanowane na najbliższy tydzień rozmowy Putina na arenie międzynarodowej odbędą się w ramach viedokonferencji.

d3z9nx6

Putin w poniedziałek była na kilku wydarzeniach

Jeszcze w poniedziałek podczas spotkania z rosyjskimi paraolimpijczykami sam Putin mówił o zakażeniach koronawirusem w jego bliskim otoczeniu. - Nawet w kręgu moich najbliższych współpracowników ludzie chorują na COVID-19. Być może będę musiał poddać się z tego powodu izolacji - powiedział.

Również w poniedziałek rosyjski prezydent odwiedził poligon Mulino w obwodzie niżnienowogrodzkim, gdzie trwają ćwiczenia będące elementem manewrów Zapad-2021. Prezydentowi podczas wizyty towarzyszyli mu rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu i szef sztabu generalnego sił zbrojnych Rosji Walerij Gierasimow.

PiS na wojnie z Unią? Prof. Ewa Marciniak o "podbijaniu eurosceptycyzmu"

d3z9nx6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3z9nx6
d3z9nx6
Więcej tematów