Trwa ładowanie...
d2ctpz2
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Władimir Putin: w 2015 r. ujawniono ponad 320 obcych agentów i ich wspólników

• Prezydent Rosji Władimir Putin poinformował o ujawnionych obcych agentach
• Kontrwywiad miał wykryć ponad 320 agentów i ich wspólników
• Putin ocenił, że zagraniczne wywiady wzmagają działania w kierunku rosyjskim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władimir Putin
Władimir Putin (PAP/EPA, Fot: SERGEI CHIRIKOV)
d2ctpz2

Szef państwa mówił o tym podczas uroczystości na Kremlu z okazji dnia pracownika organów bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej.

- Widzimy, że wywiady szeregu krajów wzmagają (...) pracę w Rosji - powiedział Putin. Wyraził przekonanie, że rosyjskie organy bezpieczeństwa "są gotowe, by udzielić należytej odpowiedzi" na te wyzwania.

Wskazał też, że "bezpośrednim zagrożeniem" dla Rosji są działania i plany terrorystów. Wskazując na operację rosyjskich sił zbrojnych w Syrii, Putin mówił, iż działania tam prowadzone powinny być skoordynowane z wytężoną pracą służb specjalnych. Według niego w tym roku rosyjskie służby udaremniły ponad 30 przestępstw "o nastawieniu terrorystycznym".

d2ctpz2

Prezydent wspomniał również, że Rosja w syryjskiej operacji stosuje "daleko nie wszystkie" możliwości wojskowe, którymi dysponuje. - Mamy też dodatkowe środki, jeśli będzie trzeba, użyjemy ich - zapewnił.

Rosyjska operacja zbrojna trwa w Syrii od końca września. Na niedawnej dorocznej konferencji prasowej Putin powiedział, że będzie ona trwała tak długo, jak będą walczyły syryjskie wojska rządowe, lojalne wobec prezydenta Baszara el-Asada. Dodał, że Rosja wspiera z powietrza siły opozycji, które wraz z siłami Asada zwalczają dżihadystów z Państwa Islamskiego.

d2ctpz2

Podziel się opinią

Share

d2ctpz2

d2ctpz2
Więcej tematów