Trwa ładowanie...
d3qfg76

Władimir Putin: w 2015 r. ujawniono ponad 320 obcych agentów i ich wspólników

• Prezydent Rosji Władimir Putin poinformował o ujawnionych obcych agentach • Kontrwywiad miał wykryć ponad 320 agentów i ich wspólników • Putin ocenił, że zagraniczne wywiady wzmagają działania w kierunku rosyjskim.
Share
Władimir Putin
Władimir PutinŹródło: PAP/EPA, Fot: SERGEI CHIRIKOV
d3qfg76

Szef państwa mówił o tym podczas uroczystości na Kremlu z okazji dnia pracownika organów bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej.

- Widzimy, że wywiady szeregu krajów wzmagają (...) pracę w Rosji - powiedział Putin. Wyraził przekonanie, że rosyjskie organy bezpieczeństwa "są gotowe, by udzielić należytej odpowiedzi" na te wyzwania.

Wskazał też, że "bezpośrednim zagrożeniem" dla Rosji są działania i plany terrorystów. Wskazując na operację rosyjskich sił zbrojnych w Syrii, Putin mówił, iż działania tam prowadzone powinny być skoordynowane z wytężoną pracą służb specjalnych. Według niego w tym roku rosyjskie służby udaremniły ponad 30 przestępstw "o nastawieniu terrorystycznym".

d3qfg76

Prezydent wspomniał również, że Rosja w syryjskiej operacji stosuje "daleko nie wszystkie" możliwości wojskowe, którymi dysponuje. - Mamy też dodatkowe środki, jeśli będzie trzeba, użyjemy ich - zapewnił.

Rosyjska operacja zbrojna trwa w Syrii od końca września. Na niedawnej dorocznej konferencji prasowej Putin powiedział, że będzie ona trwała tak długo, jak będą walczyły syryjskie wojska rządowe, lojalne wobec prezydenta Baszara el-Asada. Dodał, że Rosja wspiera z powietrza siły opozycji, które wraz z siłami Asada zwalczają dżihadystów z Państwa Islamskiego.

d3qfg76

Podziel się opinią

Share
d3qfg76
d3qfg76
Więcej tematów