Trwa ładowanie...
27-10-2014 10:08

Władimir Putin na celowniku? "CIA wykorzysta muzułmańskich terrorystów z Rosji"

Znany amerykański ekonomista i publicysta Paul Craig Roberts uważa, że administracja Baracka Obamy wzięła na celownik Władimira Putina. Mówiąc wprost: rozważana jest opcja zabójstwa prezydenta Rosji - informuje amerykański portal Inquisitr.

Władimir Putin na celowniku? "CIA wykorzysta muzułmańskich terrorystów z Rosji"Źródło: PAP/EPA
d4ebx6s
d4ebx6s

Paul Craig Roberts, amerykański ekonomista uważany za jednego z twórców reaganomiki, w latach 1981-1982 zastępca sekretarza skarbu USA, ceniony również jako wykładowca, publicysta i autor kilkunastu książek, wspomina na swoim blogu ostatnio wypowiedziane przez Putina słowa, dotyczące m.in. zagrożenia dla świata, jakim są Stany Zjednoczone. Putin miał powiedzieć, że USA "starają się zmienić świat w celu realizacji własnych celów". Oskarżył także Waszyngton o wywołanie kryzysu na Ukrainie.

Te wszystkie stwierdzenia, przypominające czasy Zimnej Wojny, zdaniem Robertsa sprawiają, że Putin stał się na tyle niewygodną postacią, że Waszyngton planuje jego zabójstwo.

CIA może wykorzystać jednego z muzułmańskich terrorystów, których wspiera wewnątrz Rosji. W przeciwieństwie do amerykańskiego prezydenta, który nie śmie poruszać się wśród ludzi otwarcie, Putin nie unika ludzi, miesza się z tłumem. To czyni z niego łatwy cel dla terrorysty z Czeczenii, zamachowca samobójcy lub tradycyjnego zabójcy - napisał na swoim blogu Paul Craig Roberts.

Choć słowa Robertsa brzmią jak teoria spiskowa, portal Inquisitr przypomina, że zabójstwo Władimira Putina, całkiem na serio proponował Herbert E. Meyer, zastępca dyrektora CIA z czasów administracji byłego prezydenta USA Ronalda Reagana.

Źródło: Inquisitr

d4ebx6s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ebx6s
Więcej tematów