Trwa ładowanie...
20-11-2014 17:45

Władimir Putin: "kolorowe rewolucje" są dla nas lekcją i ostrzeżeniem

Władimir Putin oświadczył na posiedzeniu rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa, że "kolorowe rewolucje" w innych krajach są ostrzeżeniem dla Rosji i trzeba uczynić wszystko, żeby ekstremizm nie dotarł do tego kraju.

Władimir Putin: "kolorowe rewolucje" są dla nas lekcją i ostrzeżeniemŹródło: AFP
d7klfza
d7klfza

Prezydent Rosji zaznaczył, że "ekstremizm jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa kraju i jest w stanie radykalnie zachwiać systemem politycznym, ekonomicznym i społecznym". Ostrzegł, że "najbardziej niebezpiecznym rodzajem ekstremizmu są nacjonalizm, nietolerancja religijna i ekstremizm polityczny".

- We współczesnym świecie ekstremizm jest wykorzystywany jako narzędzie geopolityczne i dla określania sfer wpływów. Widzimy, do jakich tragicznych konsekwencji doprowadziła fala tzw. kolorowych rewolucji, jakich wstrząsów doświadczały i doświadczają narody krajów, które przeszły przez nieodpowiedzialne eksperymenty - mówił Władimir Putin.

Jak zaznaczył, dla Rosji jest to "lekcja i ostrzeżenie". - Musimy uczynić wszystko, co możliwe, żeby nic podobnego nie wydarzyło się w Rosji - rosyjski prezydent.

- Przeciwdziałanie ekstremizmowi nie ma nic wspólnego z walką z odmiennymi poglądami - oświadczył szefa państwa, cytowany przez agencję TASS. Oznajmił następnie, że Rosja jest "wolnym, demokratycznym krajem i jej obywatele mają prawo do własnej opinii, jej wyrażania i bycia w opozycji".

d7klfza

Kreml od lat dostrzega w "kolorowych rewolucjach", przede wszystkim w dawnych krajach radzieckich, próbę Zachodu, by ingerować w sprawy państw uznawanych przez rosyjskich przywódców za wyłączną moskiewską strefę wpływów.

Zobacz również film: Rosyjska armia rośnie w siłę

d7klfza
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7klfza
Więcej tematów