Trwa ładowanie...
d1y8kik

Władimir Putin dla ARD: nie pozwolę, by Kijów zniszczył swoich przeciwników

Prezydent Rosji Władimir Putin w wywiadzie dla niemieckiej telewizji publicznej ARD oświadczył, że nie pozwoli na to, by rząd ukraiński "unicestwił" wszystkich swoich przeciwników politycznych na Ukrainie. Zarzucił niemieckim mediom stronniczość.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władimir Putin
Władimir Putin (PAP/EPA, Fot: ALAIN JOCARD)
d1y8kik

- Najważniejsze jest to, aby nie patrzeć na problemy w sposób jednostronny. Mamy do czynienia z działaniami wojennymi we wschodniej Ukrainie, rząd ukraiński wysłał wojsko. Dochodzi nawet do użycia pocisków rakietowych, ale czy o tym się mówi? Ani słowa - odparł Putin na pytanie, czy Rosja wspiera separatystów, wysyłając im broń oraz żołnierzy.

Putin zarzucił dziennikarzom, że dążą do tego, by rząd ukraiński "unicestwił wszystkich politycznych przeciwników i oponentów". - Czy chcecie tego? - zapytał dziennikarza przeprowadzającego wywiad. - My nie chcemy tego i nie pozwolimy na to - dodał.

Przeprowadzony w czwartek wywiad zostanie wyemitowany w całości w niedzielę wieczorem. ARD pokazała w sobotę w ramach wiadomości niewielki fragment. Rozmowę z Putinem przeprowadził Hubert Seipel - dziennikarz stacji NDR w Hamburgu, jednej ze stacji tworzących ARD. Seipel jest autorem filmu o Putinie.

d1y8kik

Podziel się opinią

Share
d1y8kik
d1y8kik
Więcej tematów