Trwa ładowanie...

Wkrótce Rada Polityczna PiS. Powoła nowych wiceprezesów

• 11 września odbędzie się posiedzenie Rady Politycznej Prawa i Sprawiedliwości
• Rada powoła wiceprezesów partii
• Prawdopodobnie znajdą się wśród nich Mateusz Morawiecki i Piotr Gliński

Share
Wkrótce Rada Polityczna PiS. Powoła nowych wiceprezesów
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Dawid Zuchowicz
d1i0esq

W niedzielę 11 września odbędzie się posiedzenie Rady Politycznej PiS - dowiedziała się PAP od polityków tej partii. Rada zdecyduje m.in. o tym, którzy politycy będą przez kolejne lata wiceprezesami Prawa i Sprawiedliwości. Najprawdopodobniej do tego grona dołączą Piotr Gliński i Mateusz Morawiecki.

Czerwcowy kongres wybrał prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, powołał też skład Rady Politycznej.

Do kompetencji Rady należy wybór i odwoływanie na wniosek prezesa PiS m.in. wiceprezesów, przewodniczącego Komitetu Wykonawczego, skarbnika PiS, a także członków Komitetu Politycznego.

d1i0esq

Według informatorów PAP w kierownictwie partii nie należy się spodziewać zmian na stanowisku przewodniczącego Komitetu Wykonawczego, który kieruje strukturami PiS. Pozostanie nim wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński.

Najprawdopodobniej wicepremierzy Piotr Gliński i Mateusz Morawiecki dołączą do grona wiceprezesów PiS. O tych kandydaturach już w maju mówili PAP członkowie ścisłego kierownictwa partii. - Według mojej wiedzy nic się nie zmienia. Ich kandydatury są pozytywnie oceniane. Wszystko zależy od prezesa - powiedział PAP polityk PiS zaliczany do najważniejszych polityków w partii.

W partii mówi się też o dobrych notowaniach minister pracy Elżbiety Rafalskiej. - Robi świetną robotę, ale nie mam wiedzy, aby miała być wiceprezesem. Nie wykluczam jednak, że prezes postanowi ją docenić w ten sposób - twierdzi polityk z kierownictwa partii.

Obecnie wiceprezesami PiS są premier Beata Szydło, minister koordynator specsłużb Mariusz Kamiński, szef MON Antoni Macierewicz i minister w KPRM Adam Lipiński.

Wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki w połowie marca potwierdził, że przystąpił do PiS. Szef resortu kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński jest członkiem PiS od lipca ub. roku.

d1i0esq

Podziel się opinią

Share
d1i0esq
d1i0esq
Więcej tematów