Trwa ładowanie...
d2caj44
d2caj44
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Wkrótce poznamy raport z działalności Komisji Majątkowej

Protokół z działalności Komisji Majątkowej powstanie do końca lutego i zostanie upubliczniony w marcu - zapowiedział współprzewodniczący Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu abp Sławoj Leszek Głódź po jej posiedzeniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2caj44

Zaznaczył, że raport jest jeszcze przygotowywany i zostanie podpisany przez obie strony. Przypomniał, że władze PRL odebrały Kościołowi ponad 200 tys. ha ziemi, a władze III RP zwróciły jedynie 63 tys. ha gruntów.

Jak powiedział abp Głódź, pojawiające się w mediach informacje dotyczące wartości zwróconego Kościołowi majątku, określanej na sumę 24 mld zł, są nieprawdziwe. Według przygotowywanego raportu z działalności Komisji majątek ten szacowany jest na ok. 5 mld zł, co podkreśliła wyraźnie strona rządowa.

Jak powiedział abp Głódź, większość spraw została załatwiona na drodze ugodowej lub zwrotu nieruchomości bądź ziemi; 216 spraw będzie rozpatrzone na drodze sądowej.

d2caj44

Podczas środowych obrad Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu - poinformował abp Głódź - wiele uwagi poświęcono polityce prorodzinnej, a zwłaszcza świadczeniom na rzecz rodzin wielodzietnych. Poruszono też kwestię polskiego przewodnictwa w UE.

Dodał, że strona kościelna zaapelowała do strony rządowej, by w trakcie przewodnictwa w UE Polska położyła szczególny nacisk na kwestię wolności religijnej, ale też problemów demograficznych.

d2caj44

Podziel się opinią

Share

d2caj44

d2caj44
Więcej tematów