Trwa ładowanie...
dxm068v
Wizy miały być w 2 tygodnie. Czarnecki: powiedzmy Trumpowi "sprawdzam"

Wizy miały być w 2 tygodnie. Czarnecki: powiedzmy Trumpowi "sprawdzam"

- Donald Trump obiecywał Polakom w kampanii wyborczej zniesienie wiz i pomoc przy odzyskaniu wraku Topolewa. (...) Teraz powiedzmy więc "sprawdzam" - powiedział w programie "Dzień dobry Polsko" europoseł PiS Ryszard Czarnecki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dxm068v

- Trzeba dziś pokazywać naszym amerykańskim partnerom, że skoro będą w Europie, to poza Wielką Brytanią najbardziej przewidywalnym partnerem jest Polska. Polska jako lider nowej Unii oraz już niedługo piąty pod względem wielkości kraj UE. Dlatego warto z Polską współpracować - powiedział Czarnecki.

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego podkreślił, że "Donald Trump był pierwszym kandydatem na prezydenta, który został prezydentem Stanów Zjednoczonych, a wcześniej spotkał się z Polakami i Kongresem Polonii Amerykańskiej". - Obiecał on wtedy dwie rzeczy. Zniesienie wiz i pomoc przy odzyskaniu wraku Topolewa - wskazał europoseł.

dxm068v

Polityk PiS widzi szansę na odzyskanie przez Polskę Tupolewa

- Formalnie to nie prezydent znosi wizy tylko Kongres. Natomiast w tej chwili, co nie zdarzyło się od dekady Republikanie mają większość w Senacie i Izbie Reprezentantów. Teraz powiedzmy więc "sprawdzam". To nie będzie proste bo są pewne procedury, ale skoro obiecał, to teraz do akcji - powiedział Czarnecki.

- Skoro sam podkreśla, że dość już polityków, którzy tylko mówią i czas już na działania w tym kontekście, niech zacznie od siebie. Obiecał zniesienie wiz więc niech to uczyni - dodał.

Zapytany przez prowadzącą rozmowę Małgorzatę Serafin o kwestię rozbitego w Smoleńsku samolotu Tu-154, również zachęcał 45. prezydenta USA do działania.

- Mówił o tym w kampanii, teraz czas na realizację. Być może elementem sprzyjającym będzie chęć znormalizowania stosunków amerykańsko-rosyjskich - podsumował.

dxm068v

Podziel się opinią

Share
dxm068v
dxm068v