Trwa ładowanie...
d3p1zct

Witold Waszczykowski ostro reaguje na wypowiedź Elżbiety Bieńkowskiej

Były minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski bardzo krytycznie ocenił wypowiedź Elżbiety Bieńkowskiej. Była wicepremier udzieliła wywiadu, w którym mówiła, że Polskę postrzega się za granicą jako "kraj faszyzujący".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elżbieta Bieńkowska
Elżbieta Bieńkowska (PAP, Fot: Rafał Guz)
d3p1zct

Waszczykowski swoją opinią na temat wypowiedzi zawartych w wywiadzie Bieńkowskiej dla "Gazety Wyborczej" podzielił się w mediach społecznościowych.

Bieńkowska o postrzeganiu Polski w UE

Elżbieta Bieńkowska w wywiadzie dla "GW" mówiła między innymi o tym, jak postrzegana jest za granicą Polska pod rządami PiS. Była komisarz UE stwierdziła, że osobom, które nie interesują się bliżej polityką europejską, Polska kojarzy się dziś z wykluczaniem i strefami wolnymi od LGBT. Bieńkowska stwierdziła, że w oczach osób nieśledzących bacznie wydarzeń w Europie, Polska jawi się jako "kraj wręcz faszyzujący". W ocenie byłej wicepremier winę za to ponosi ostatnia kampania wyborcza.

d3p1zct

Zdaniem Bieńkowskiej od pięciu lat Polska neguje wartości wyznawane przez Unię Europejską i pozytywnie nastawiona jest jedynie do unijnych pieniędzy. W jej ocenie skutkiem takiej polityki jest osłabienie pozycji Polski na arenie międzynarodowej.

Kancelaria Sejmu usunęła zdjęcie Andrzeja Dudy na tle posłów Lewicy. Pojawili się w tęczowy maseczkach

Waszczykowski odpowiada Bieńkowskiej. "Himalaje podłości"

Zdaniem Waszczykowskiego opinia Bieńkowskiej o Polsce to "Himalaje podłości" wobec Polski.

"Himalaje podłości i kłamstwa wobec własnej Ojczyzny. W rzeczywistości Polska jest postrzegana jako kraj sukcesów i wpływowe państwo na arenie europejskiej. Pozdrawiam z Europarlamentu" - napisał były minister spraw zagranicznych na Twitterze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3p1zct

Podziel się opinią

Share
d3p1zct
d3p1zct
Więcej tematów