Trwa ładowanie...

Witold Waszczykowski: oczekujemy od polityków niemieckich, że wyjaśnią, dlaczego doszło do ataków

• Zapewnienia polityków europejskich, polityków niemieckich, służb niemieckich, iż Europa jest bezpieczna, są bezpodstawne - stwierdził Witold Waszczykowski
• Dodał, że Polska oczekuje w tej chwili działań, które uchroniłyby Europę przed następną falą aktów terroryzmu
• Oczekujemy od polityków niemieckich, że wyjaśnią, dlaczego doszło do tych ataków - dodał szef polskiego MSZ

Share
Witold Waszczykowski: oczekujemy od polityków niemieckich, że wyjaśnią, dlaczego doszło do atakówŹródło: PAP, fot: Jakub Kamiński
di2e8df

Za sytuację bezpieczeństwa w Niemczech odpowiedzialni są niemieccy politycy i niemieckie służby; oczekujemy od nich, że wyjaśnią, dlaczego doszło do ataków - powiedział szef MSZ Witold Waszczykowski.

W ostatnich dniach w Niemczech doszło do serii dramatycznych incydentów. 18 lipca uchodźca z Afganistanu zaatakował siekierą pasażerów w pociągu koło Wuerzburga w Bawarii, raniąc pięć osób. W ostatni piątek w Monachium 18-latek pochodzenia irańskiego zastrzelił dziewięć osób w centrum handlowym. W Reutlingen (Badenia-Wirtembergia) w niedzielę Syryjczyk zabił Polkę zatrudnioną w lokalu serwującym kebab. W tym samym dniu wieczorem w Ansbach w Bawarii uchodźca z Syrii wysadził się w powietrze, raniąc 12 osób.

Waszczykowski był pytany o opinię na temat aktów terroru, do których doszło w Niemczech, podczas poniedziałkowej wizyty w Jordanii.

di2e8df

- Za sytuację bezpieczeństwa w Niemczech odpowiedzialne są służby niemieckie, odpowiedzialni są politycy niemieccy i oczekujemy od nich, że oni wyjaśnią, dlaczego doszło do takich aktów - podkreślił szef MSZ.

- Zapewniano nas, że przyjęcie tak dużej fali uchodźców, otwarcie się Europy nie spowoduje żadnych problemów; okazuje się, że te problemy są - dodał minister.

Przyznał, że niektórzy spośród sprawców ataków "nie są powiązani" z ostatnimi falami uchodźców, ale zaznaczył, że "w kilku przypadkach mamy bezpośredni udział ludzi, którzy z tą falą uchodźców (...) w Europie się pojawili".

- Zapewnienia polityków europejskich, polityków niemieckich, służb niemieckich, iż Europa jest bezpieczna, są bezpodstawne - podkreślił Waszczykowski.

Jak dodał, w związku z atakami Polska oczekuje w tej chwili działań, które uchroniłyby Europę przed następną falą aktów terroryzmu.

di2e8df
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
di2e8df
di2e8df
Więcej tematów