Trwa ładowanie...
d2xaqhe

Witold Waszczykowski: Ewa Kopacz doskonale wie, jak spotkać się z prezydentem

Pani premier doskonale wie, jak się spotkać z prezydentem, ale bierze udział w kampanii wyborczej i chce zrobić spotkanie przy kamerach i skonfrontować prezydenta z całym rządem - mówił Witold Waszczykowski w programie Wirtualnej Polski #dziejesienazywo. - Interes Polski nie może być zakładnikiem kampanii wyborczej - podkreślił Paweł Zalewski.
Share
d2xaqhe

Waszczykowski uważa, że do kryzysu w relacjach premier-prezydent doprowadziła Ewa Kopacz. - Do końca rozmów instrukcja mówiła jasno: wetujemy decyzję KE ws. uchodźców - podkreślał polityk.

Paweł Zalewski stwierdził, że po stronie prezydenta Andrzeja Dudy widać dużo emocji. - Niechęć wobec pani premier jest bardzo głęboka u prezydenta. Dziś mamy do czynienia z bardzo poważnym problemem dla Polski i powinniśmy zachowywać się profesjonalnie - mówił.

d2xaqhe

Waszczykowski pytany, czy na miejscu prezydenta Dudy chciałby się spotkać z premier Kopacz, odparł, że musiałby mieć absolutna pewność, że premier chce to spotkanie wykorzystać do rozmowy o sprawach istotnych, a nie do pokazania przed kamerami konfrontacji prezydenta z rządem. - Tak jak [próbowała zorganizować - przyp.red] ustawkę kilka tygodni temu, gdy zaprosiła liderów różnych partii do dyskusji o imigrantach. Ta ustawka w świetle jupiterów była niepoważna - stwierdził.

Zalewski przypomniał, jak wcześniej premier Donald Tusk też zwołał naradę ws. Ukrainy i przedstawiciele PiS, podobnie jak liderzy innych partii, na niej byli. - To również było spotkanie, które zaczęło się od kamer, ale później je wyłączono i toczyła się bardzo poważna dyskusja na temat Polski - zaznaczył. - Interes Polski nie może być zakładnikiem kampanii wyborczej - podkreślił.

d2xaqhe

Podziel się opinią

Share
d2xaqhe
d2xaqhe
Więcej tematów