Trwa ładowanie...
d1w33pw
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Witold Waszczykowski chce wymienić ambasadorów w 30 krajach

• Szef dyplomacji Witold Waszczykowski do końca wakacji chce wymienić ambasadorów w 30 krajach - informuje "Gazeta Wyborcza"
• To jedna trzecia polskich przedstawicielstw
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Witold Waszczykowski
Witold Waszczykowski (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
d1w33pw

W PiS narzekają, że wymiana ambasadorów idzie zbyt wolno. Do tej pory odwołano jedynie trzech. "W MSZ słyszymy, że poszukiwanie kandydatów na ambasadorów łatwe nie jest, bo PiS nie ma kadr. Dlatego Waszczykowski szuka wśród naukowców" - ujawnia gazeta powołując się na źródła w MSZ.

Większość dyplomatów wróci do kraju po lipcowym szczycie NATO i Światowych Dniach Młodzieży. "Do Kijowa ma pojechać Jan Piekło, ekspert niezwiązany z PiS, a do Berlina, Andrzej Przyłębski, mąż sędzi powołanej przez PiS do Trybunału Konstytucyjnego" - zdradza dziennik.

Jest to nieuniknione, bo "spora część z ambasadorów pełniła funkcje ponad cztery lata" - przyznaje gazeta.

Minister "Waszczykowski chce wymienić ambasadorów m.in. w Wielkiej Brytanii, we Francji, w Portugalii, Holandii, Norwegii, a także w Waszyngtonie i w Rzymie. Nowy ambasador pojedzie też do Moskwy, gdyż obecna ambasador chce, jak słyszymy w MSZ, wrócić do kraju".

d1w33pw

Podziel się opinią

Share

d1w33pw

d1w33pw
Więcej tematów