Trwa ładowanie...
d34zvc3

Witek zabierze b. makijażystkę Kaczyńskiego do Sejmu. To jej dobra koleżanka

Jak nieoficjalnie ustaliła WP, jedną z pierwszych decyzji personalnych nowej marszałek Sejmu Elżbiety Witek będzie ściągnięcie z MSWiA Natalii Grządziel. To była makijażystka prezesa PiS, była szefowa sekretariatu Beaty Szydło, a obecnie szefowa gabinetu politycznego Elżbiety Witek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elżbieta Witek będzie pełnić funkcję marszałka Sejmu ponad dwa miesiące
Elżbieta Witek będzie pełnić funkcję marszałka Sejmu ponad dwa miesiące (East News, Fot: Magdalena Pasiewicz)
d34zvc3

Według ustaleń WP, Grządziel trafi do gabinetu marszałka Sejmu na początku następnego tygodnia. Czym zajmuje się gabinet marszałka Sejmu? M.in. nadzoruje pracę wydziału prezydialnego, wydziału organizacyjnego, zespołu sekretariatów, zespołu obsługi prezydium Sejmu i sekcji ewidencji korespondencji.

Urzędniczka jest obecnie szefową gabinetu politycznego ministra spraw wewnętrznych i administracji. Objęła funkcję 5 czerwca. – Do MSWiA przychodzi Mariusz Kamiński. Witek nie będzie miała innego wyjścia jak zabrać do Sejmu swoją bardzo dobrą koleżankę – mówi nam nasze źródło.

Zobacz także: Kaczyński interweniuje ws. lotów Kuchcińskiego. Miller wskazuje przyczynę

Grządziel w przeszłości pracowała w biurze PiS na Nowogrodzkiej, w którym zajmowała się m.in. robieniem prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu makijażu przed występami telewizyjnymi i wprowadzaniem do komputera ankiet członkowskich. Z kolei w 2015 roku, w kampanii wyborczej, dbała o jak najlepszy ubiór dla Beaty Szydło. Towarzyszyła jej podczas wyjazdów, stała się jej bliską koleżanką.

– Kiedy Szydło została premierem, awansowała Grządziel na swojego głównego doradcę. To było spore zaskoczenie…– mówi nam jeden z polityków PiS. Wtedy też zaprzyjaźniła się z Elżbietą Witek, która pełniła funkcję szefowej gabinetu politycznego Szydło. Kiedy Szydło straciła funkcję premiera i została wicepremierem, Grządziel została jej szefową sekretariatu. Na początku czerwca przyszła do MSWiA.

d34zvc3

Według ustaleń WP, do Sejmu trafi na początku następnego tygodnia. Pytane przez nas biuro prasowe MSWiA na razie nie udzieliło nam odpowiedzi.

Nieoficjalnie na swoim stanowisku pozostanie za to obecna szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska, zaufany współpracownik Marka Kuchcińskiego.

Przypomnijmy, że to marszałek Sejmu powołuje i odwołuje szefa Kancelarii Sejmu. Kaczmarska zapowiedziała w piątek, że odda się do dyspozycji nowego marszałka. – W PiS panuje przekonanie, że na dwa miesiące przed wyborami nie ma sensu po przyjściu nowego marszałka robić personalne trzęsienia ziemi. Kaczmarska jako szefowa Kancelarii Sejmu pracuje od ponad trzech lat. Zna strukturę organizacyjną od podszewki - mówi nam nasze źródło.

Głosowanie ws. wyboru nowego marszałka zaplanowane jest na piątek na godz. 15.30.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d34zvc3

Podziel się opinią

Share

d34zvc3

d34zvc3
Więcej tematów