Trwa ładowanie...

Wirtualna Polska najbardziej opiniotwórczym portalem

Według Instytutu Monitorowania Mediów Wirtualna Polska jest najczęściej cytowanym polskim portalem internetowym w listopadzie 2017 r. Materiały przygotowane przez dziennikarzy WP były cytowane przez inne media prawie 300 razy.

Share
Wirtualna Polska najbardziej opiniotwórczym portalem
Źródło: WP.PL
d3vvw65

Wśród publikacji, które były najchętniej cytowane przez media są teksty Marka Bobakowskiego, dziennikarza serwisu WP SportoweFakty. Jako pierwszy dziennikarz w Polsce ujawnił aferę w Polskim Związku Kolarskim i jej konsekwencje. Innym chętnie cytowanym tekstem był raport na temat agresji w policji, do którego jako pierwszy dotarł Grzegorz Łakomski. Wirtualna Polska z liczbą 298 cytowań zdecydowanie wyprzedziła portal wPolityce (157 cytowań) i Onet (85 cytowań).

Nowy program Łukasza Mężyka "Kto nami rządzi?"

- Największą siłą dziennikarstwa jest bycie w centrum wydarzeń. Nasi reporterzy codziennie jadą z kamerą, smartfonem, laptopem tam, gdzie dzieje się to, czym żyje Polska. To daje efekty w postaci autorskich materiałów i newsów, które interesują czytelników i są podejmowane przez inne media. Jestem przekonany, że jesteśmy najbardziej mobilną redakcją w kraju - mówi Tomasz Machała, wiceprezes Wirtualnej Polski ds. wydawniczych.

d3vvw65

W rankingu cytatów z wszystkich mediów Wirtualna Polska znalazła się na wysokiej, siódmej pozycji. Badanie przeprowadzono na podstawie 6,5 tys. przekazów z mediów (wycinków prasowych, programów radiowych i telewizyjnych) z okresu od 1 do 30 listopada 2017 r.

Wirtualna Polska to holding spółek mediowych i e-commercowych. Według badania Gemius/PBI, w listopadzie 2017 z produktów internetowych WP korzystało 21 mln Polaków.

d3vvw65

Podziel się opinią

Share
d3vvw65
d3vvw65
Więcej tematów