Trwa ładowanie...
dgiz5yw

Wipler potwierdza, że Sulik go szkoliła. „Miałem jedno czy dwa spotkania”

Pani Iwona Sulik współpracowała z panem Adamem Piechowiczem (współpracownikiem Sulik-red.), a z jego pomocy korzystaliśmy, jako Stowarzyszenie Republikanie przy budowie naszej strategii komunikacyjnej. Miałem okazję pracować również z panią Iwoną Sulik. Było jedno czy dwa spotkania – to nie była intensywna współpraca – powiedział na konferencji prasowej pytany o sprawę dymisji rzecznik rządu Przemysław Wipler.
Share
dgiz5yw

Jak stwierdził, nie wiedział, że Sulik była wówczas rzeczniczką marszałek Sejmu Ewy Kopacz. Do współpracy między Sulik a Wiplerem miało dojść w 2014 roku.

– Zorientowałem się (że Sulik pracuje dla marszałek Kopacz-red.) w trakcie współpracy. Nie widziałem, kto jest rzecznikiem marszałek sejmu – mówił Wipler na konferencji, pytany o dymisję rzecznik rządu.

dgiz5yw

Przemysław Wipler powiedział, że podczas współpracy ćwiczył z Iwoną Sulik m.in. wywiad dziennikarski. – Pani Iwona była dziennikarzem i udawaliśmy, że przeprowadza ze mną wywiad. Piechowicz zapewniał mnie, że w tych kwestiach daje radę - podkreślił. Wipler dodał, że za szkolenia "zapłacił bardzo umiarkowane kwoty".

Polityk nie planuje współpracy z byłą rzecznik rządy w nadchodzącym czasie.

Rzeczniczka rządu Iwona Sulik podała się do dymisji w czwartek. Decyzja jest dość zaskakująca, bo jeszcze w środę rzecznik wypowiadała się w mediach w imieniu premier. Iwona Sulik była rzeczniczką rządu od września 2014 r. Jak wyjaśniła, „nie chce stawiać premier Ewy Kopacz w trudnej sytuacji” po artykule w „Fakcie”, który napisał w czwartek, że Sulik prowadziła szkolenia dla posłów opozycji. Jednocześnie była rzeczniczka podkreśliła, że nie ma sobie nic do zarzucenia.

Adam Piechowicz, który pracował w Kancelarii Premiera, również złożył rezygnację ze stanowiska.

dgiz5yw

Podziel się opinią

Share
dgiz5yw
dgiz5yw
Więcej tematów