Trwa ładowanie...
d2heigf

Wiózł kilkuletniego syna w bagażniku. Bez prawa jazdy

Kara nawet trzech lata więzienia grozi 34-latkowi, który w bagażniku samochodu przewoził swojego kilkuletniego syna. Kierowca został zatrzymany w centrum Leszna. W czasie kontroli okazało się, że autem kierował bez uprawnień, które stracił za jazdę po alkoholu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policjanci z Leszna zatrzymali mężczyznę, który w bagażniku przewoził... kilkuletniego syna
Policjanci z Leszna zatrzymali mężczyznę, który w bagażniku przewoził... kilkuletniego syna (Policja)
d2heigf

Mieszkaniec gminy Rydzyna jechał samochodem przeznaczonym do przewożenia dwóch osób. Obok siedziała jego znajoma, dlatego zabrakło miejsca dla jego kilkuletniego syna. Mężczyzna w tej sytuacji umieścił dziecko w ciasnym bagażniku. – Policjanci informację o przewożeniu dziecka w bagażniku otrzymali od postronnej osoby – mówi rzecznik prasowa leszczyńskiej policji, Monika Żymełka.

W wakacje na przewożeniu dziecka w bagażniku przyłapali kierowcę policjanci z Opolszczyzny

34-latek tłumaczył policjantom, że umieścił syna w ciasnym bagażniku, bo nie chciał dwukrotnie pokonywać tej samej trasy. W trakcie kontroli okazało się także, że kierowca nie posiada prawa jazdy, ponieważ ma sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi za jazdę pod wpływem alkoholu.

d2heigf

Szereg przepisów złamał też kierowca przewożący 18-miesięczne dziecko

Za przestępstwo niestosowania się do postanowienia sądowego kierowcy grozi do 3 lat więzienia. Mężczyzna odpowie też za jazdę bez uprawnień i przewożenie dziecka w bagażniku. – Pasażerka nie zostanie pociągnięta do odpowiedzialności – mówi Wirtualnej Polsce Monika Żymełka.

Jak przewozić dziecko?

d2heigf

Żródło: radiopoznan.fm

d2heigf

Podziel się opinią

Share
d2heigf
d2heigf
Więcej tematów