Trwa ładowanie...
d18q27f

Wilczyca złapana w hotelowej restauracji

Tydzień temu restauracja hotelowa w czeskiej wiosce Przedni Labska miała niespodziewanego gościa w postaci wilczycy. Na miejscu weterynarze obezwładnili zwierzę nabojem usypiającym, po czym zostało ono przetransportowane do parku safari w miejscowości Dvur Kralove.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wilczyca w lesie.
Wilczyca w lesie. (PAP)
d18q27f

Roczna wilczyca początkowo została dostrzeżona w zeszły czwartek na pastwisku dla owiec niedaleko miejscowości Vrchabli. Dzień później uwolniono ją dzięki pomocy pracowników Karkonoskiego Pakru Narodowego. Według hipotez samica należała do watahy i zagryzła cztery owce.

Wilczyca na tropie restauracji

Po wypuszczeniu drapieżnika na wolność, coraz częściej była ona widywana przez świadków. Według ich deklaracji wyglądała na bardzo chorą i całkowicie zagubioną. Z tego powodu zdecydowała się na porwanie małego szczeniaka. Doszło do przymusowej interwencji specjalistów w momencie, gdy wilczyca wtargnęła na teren restauracji hotelu Velvetu w Przedni Labska.

W celu zatrzymania zwierzęcia poproszono gości o opuszczenie lokalu, dzięki czemu można było umożliwić działaniem weterynarzom. Samicę obezwładniono za pomocą specjalnego pocisku usypiającego i przekazano do parku safari w Dvur Kraloveo.

d18q27f

Podziel się opinią

Share
d18q27f
d18q27f
Więcej tematów