Trwa ładowanie...
d1m5so5

Wigilia dla samotnych w Parku Śląskim - potrzebni wolontariusze!

Park Śląski już po raz trzeci organizuje wigilijną wieczerzę dla samotnych. Dzięki tej inicjatywie mogą ten wieczór spędzić w gronie przyjaznych ludzi. Już teraz poszukiwani są wolontariusze, którzy pomogą w przygotowaniu wydarzenia.

Share
d1m5so5

Co roku do stołów wigilijnych zasiadają miliardy ludzi na całym świecie. Niektórzy jednak nie mają z kim spędzić tego wyjątkowego wieczoru 24 grudnia. Park Śląski zaprasza wszystkich samotnych do spędzenia tego czasu razem.

W maju zorganizowanie wigilii dla samotnych stanęło pod znakiem zapytania. Przyczyną było wyłączenie z użytkowania dotychczasowego miejsca spotkania - hali Kapelusz, w której pękł fragment konstrukcji. Na szczęście sprawę w swoje ręce wziął właściciel restauracji Wioska Rybacka, który brał czynny udział w przygotowaniach także do poprzednich wieczerzy. Mikołaj Rykowski jest głównym organizatorem spotkań dla samotnych – zarówno wigilii jak i śniadań wielkanocnych.

Wigilia w Parku Śląskim odbędzie się już po raz trzeci. Organizatorzy spodziewają się, że przybędzie na nią nawet 1,5 tys. osób. Zaplanowano dla nich jasełka, dzielenie się opłatkiem i darmową tradycyjną kolację – barszcz, rybę i inne dania.

d1m5so5

W związku z tym potrzebni są wolontariusze, którzy pomogą przygotować imprezę.

Potrzebnych jest ok. 300 ludzi, a wiadomo. Do pomocy mogą się zgłosić także osoby, które chcą spędzić wigilię w domu ze swoimi bliskim, bo równie dużo pracy jest tuż przed spotkaniem..

Pierwsze spotkanie dla zainteresowanych pomocą odbędzie się we wtorek 4 listopada o godzinie 18.00 w Wiosce Rybackiej. Kolejne spotkania będą miały miejsce co wtorek o tej samej porze, w tym samym miejscu.

Wolontariusze zostaną podzieleni na grupy zajmujące się różnymi aspektami wydarzenia – jedni zajmą się stroną artystyczną, inni techniczną, a jeszcze inni gastronomią.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 694 019 254.

d1m5so5

Podziel się opinią

Share
d1m5so5
d1m5so5
Więcej tematów