Trwa ładowanie...

Wiemy, o czym myślicie, kiedy kupujecie prezenty

Kupując prezenty na święta Polacy w równym stopniu chcą spełnić marzenie obdarowanego, jak i patrzą na praktyczny aspekt daru. Tak wynika z sondażu Homo Homini dla Polskiego Radia.

Wiemy, o czym myślicie, kiedy kupujecie prezentyŹródło: PAP
d1it0sv
d1it0sv

Ponad 38% ankietowanych powiedziało, że przy wyborze prezentu kieruje się przede wszystkim chęcią spełnienia marzenia obdarowanego. Prawie tyle samo (37,96%) respondentów skupia się na użyteczności przedmiotu.

Marcin Duma z Homo Homini powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że Polacy rzadziej patrzą na cenę prezentów. Na ten czynnik uwagę zwrócił co piąty ankietowany. Zdaniem Dumy Polacy raczej starają się znaleźć złoty środek między praktycznością o spełnianiem marzeń.

4% respondentów nie potrafiło wskazać czynników, którymi kierują się podczas kupowania prezentów.

d1it0sv

Z sondy Wirtualnej Polski wynika, że prawie połowa Internautów zamierza na Święta Bożego Narodzenia wydać od 300 do 500 zł. 14% Internautów odpowiedziało, że chce wydać od 500 do 700 zł, 12% - od 700 do 1000 zł, a 9% - od 1000 do 1500 zł. Prawie co czwarty Internauta planuje wydać więcej niż 1500 zł.

Sondaż Homo Homini dla Polskiego Radia przeprowadzono telefonicznie na grupie 1082 osób, reprezentatywnej dla ogółu Polaków. Błąd oszacowania wynosi 3%, a poziom ufności 0,95. Sondaż przeprowadzono metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych 22 grudnia.

d1it0sv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1it0sv
Więcej tematów