Trwa ładowanie...

Wiemy, ile Beata Szydło wydała na loty CASĄ

Niemal milion złotych - tyle od początku urzędowania kosztowały loty premier samolotem wojskowym. Opozycja nie zostawia na szefowej rządu suchej nitki.

Share
Wiemy, ile Beata Szydło wydała na loty CASĄ
Źródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
di29df6

Z informacji "Super Expressu" wynika, że Szydło korzystała z CASY 39 razy, z czego 29 lotów odbyło się na trasach Warszawa-Kraków i Warszawa-Katowice. Koszt jednego lotu to ok. 34 tys. zł, czyli razem - 986 tys. zł. Centrum Informacyjne Rządu podkreśla jednak, że loty te często łączyły się z udziałem pani premier w oficjalnych uroczystościach.

Co na to opozycja? - Nie można traktować CASY jak podniebnej taksówki. To samolot wojskowy i pani premier nie powinna z niego korzystać, tylko latać samolotami cywilnymi. Koszty przelotów CASĄ są ogromne. Latanie cywilnymi samolotami jest tańsze - komentuje wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) w rozmowie z "SE".

Loty CASĄ. WP ujawnia

O tym, że Beata Szydło lata na weekend z Warszawy do Krakowa rządowymi Embraerami i samolotami CASA donosiła w ubiegłym tygodniu Wirtualna Polska.

Z informacji otrzymanych od naszych rozmówców wynika, że korzystanie na co dzień z CASY to novum, bo wcześniej premierowi zdarzyło się wsiadać na pokład tego transportowego samolotu tylko w wyjątkowych przypadkach - przykładowo, gdy musiał lądować na lotnisku wojskowym, do którego dostępu nie mają cywilne Embraery.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
di29df6

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
di29df6
di29df6
Więcej tematów