Trwa ładowanie...

Wieluń: pożar w Wieltonie. 13 jednostek straży walczy z żywiołem

Wieluń walczy z ogniem. Ogromny pożar objął lakiernię firmy Wielton. Z ogniem walczy co najmniej 13 zastępów straży pożarnej. Ewakuowano wszystkich pracowników.

Share
Wieluń: pożar w Wieltonie. 13 jednostek straży walczy z żywiołem
Źródło: iStock.com
d363as1

Wieluń – trwa walka z ogniem

Wieluń to niewielkie miasto w województwie łódzkim. To właśnie tam w piątkowy ranek, około godziny 10 wybuchł ogromny pożar w lakierni firmy Wielton znajdującej się przy ulicy Fabrycznej 8.

Pożar w firmie Wielton rozpoczął się najprawdopodobniej od awarii jednej z maszyn w hali lakierni, która zajmuje około 2 tysięcy metrów kwadratowych. Z informacji przekazanej przez strażaków wynika, że wszyscy pracownicy zdążyli opuścić budynek przed przyjazdem wozów strażackich, dzięki czemu nikt nie został ranny.

d363as1

Obecnie pożar próbuje ugasić co najmniej 13 jednostek straży pożarnej. Mimo to nadal nie udało im się zapanować nad żywiołem. Akcja gaśnicza jest utrudniona ze względu na dużą ilość materiałów łatwopalnych używanych na etapie produkcji.
Nie wiadomo, jak długo potrwa gaszenie pożaru. Ważne jest jednak, że budynki sąsiadujące z lakiernią nie są zagrożone.

Wielton S.A. jest największym w Polsce producentem naczep, przyczep i zabudów samochodowych, który pojawił się na rynku w 1996 roku.

d363as1

Podziel się opinią

Share
d363as1
d363as1
Więcej tematów