Trwa ładowanie...
świat

Wieloryb "zaatakował" kuter rybacki. Cztery osoby zostały ranne

U północnych wybrzeży Australii wieloryb, długopłetwiec oceaniczny, uderzył w kuter z ośmioma osobami na pokładzie. Cztery z nich zostały ranne. Szczęśliwie ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Share
Wieloryb "zaatakował" kuter rybacki. Cztery osoby zostały ranne
Źródło: Wikimedia Commons CC BY
d1jcm70

Jeden z mężczyzn stracił przytomność, a trzech pozostałych odniosło rany twarzy oraz połamało żebra, po tym jak wieloryb uderzył w łódź rybacką w pobliżu północnego wybrzeża Australii.

9-metrowy kuter własnie kierował się w stronę portu w Whitsundays (stan Queensland) z ośmioma pasażerami na pokładzie, kiedy długopłetwiec oceaniczny uderzył w łódź od spodu, unosząc ją w powietrze.

Jeden z pasażerów statku, 71-letni Afrykańczyk, w wyniku uderzenia zwierzęcia w kadłub łodzi stracił przytomność. Szczęśliwie załoga statku szybko zareagowała, powiadomiła służby ratunkowe i zajęła się rannym pasażerem do ich przyjazdu.

Niedługo potem zjawiła się pomoc wraz z helikopterem, który eskortował kuter aż do brzegu, skąd ranni mężczyźni zostali natychmiast zabrani do szpitala

Każdego roku długopłetwce oceaniczne migrują z północy do cieplejszych wód wybrzeża australijskiego, gdzie łączą sie w pary, w celu wydania potomstwa.

d1jcm70

Podziel się opinią

Share
d1jcm70
d1jcm70
Więcej tematów