Trwa ładowanie...
dji6u55
psl
15-07-2006 13:30

Wielkopolska konferencja samorządowa PSL

Ochrona samorządności przed dyktatem struktur państwa i wsparcie dla aktywności lokalnych środowisk - to cele polityczne PSL w nadchodzących wyborach samorządowych. W sobotę w Lesznie (wielkopolskie) odbyła się regionalna konferencja samorządowa PSL.

dji6u55
dji6u55

Chcemy ochronić samorządność przed dyktatem struktur państwowych i dlatego będziemy popierali w wyborach tych kandydatów, którzy są aktywni w swoich lokalnych środowiskach i nie muszą to być członkowie PSL-u - zapowiedział prezes PSL Waldemar Pawlak.

Według niego, rządowy program "Solidarne państwo" nie obejmuje samorządności terytorialnej "i to może prowadzić do dyktatu struktur państwowych".

Wielkopolskie PSL przyjęło w sobotę deklarację, w której określono główny cel działalności ludowców w samorządzie terytorialnym jako "działanie na poprawę jakości życia mieszkańców gmin i powiatów regionu".

Chcemy to osiągnąć przez tworzenie nowych miejsc pracy i rozwój przedsiębiorczości. Wszystkie działania lokalne muszą prowadzić do poprawy jakości życia - powiedział prezes wielkopolskiego PSL Andrzej Grzyb.

W Wielkopolsce PSL ma 56 wójtów i burmistrzów. Dwóch starostów powiatowych i sześciu radnych wojewódzkich jest członkami tej partii. PSL współrządzi też w Wielkopolsce w koalicji z LPR, PO i PIS.

dji6u55
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dji6u55
Więcej tematów