Trwa ładowanie...
d4l3txd

Wielkie otwarcie stadionu i historyczny mecz w Tychach

Mimo drobnych problemów na budowie stadionu w Tychach, rusza sprzedaż biletów na historyczny mecz - GKS podejmie drużynę z Kolonii. Tego widowiska nie można przegapić.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wielkie otwarcie stadionu i historyczny mecz w Tychach
(Materiały prasowe, Fot: GKS Tychy)
d4l3txd

Już 22 czerwca rozpocznie się sprzedaż biletów na wielkie otwarcie Stadionu Miejskiego w Tychach. W inauguracyjnym meczu zmierzą się gospodarze z niemieckim 1.FC Koeln. <br
Zespół z Kolonii został wybrany na mecz otwarcia nieprzypadkowo. - W 1976 roku, po sensacyjnym zdobyciu przez GKS wicemistrzostwa Polski, tyska drużyna zagrała w europejskich pucharach właśnie z drużyną z Niemiec. Tyszanie wówczas nie dali rady naszpikowanej gwiazdami (Wolfgang Overath, Dieter Mueller, Harald Schumacher) drużynie. Po przegranej 0:2 na wyjeździe i remisie 1:1 w meczu rewanżowym odpadli z rozgrywek. Rewanż odbył się na Stadionie Śląskim - tyski obiekt nie nadawał się wówczas do organizacji wydarzenia tej rangi – przekazało Wirtualnej Polsce biuro prasowe GKS Tychy.

Teraz, już na etapie projektowania ustalono, że nowy stadion będzie spełniał wymogi UEFA oraz FIFA, co pozwoli na organizację międzynarodowych meczów i spotkań w europejskich pucharach.

- Dzięki temu można mieć nadzieję, że do Tychów zawita futbol na najwyższym, światowym poziomie – informuje dalej biuro prasowe.

d4l3txd

Spotkanie GKS Tychy - 1.FC Koeln będzie największą, ale nie jedyną atrakcją otwarcia Stadionu Miejskiego w Tychach, choć szczegółowy plan będzie opublikowany wkrótce.

NIK w spółce Tyski Sport

Wokół spółki Tyski Sport, zarządcy stadionu, narosło wiele kontrowersji po częściowym opublikowaniu wyników audytu Najwyższej Izby Kontroli. NIK w enigmatycznym komunikacie poinformował, że w spółce stwierdzono nieprawidłowości.

- Jeśli chodzi o kontrole, dotyczyła ona nie tylko działalności stadionu, ale również zarządzania różnymi sekcjami sportowymi – dowiadujemy się z biura prasowego.

d4l3txd

Planowany odbiór inwestycji był na 11 czerwca, jednak przedstawiciele spółki poinformowali, że prace zostały wydłużone do 30 czerwca.

Powodem tej decyzji jest konieczność wykonania dodatkowych robót, które wykraczają poza uzgodnioną wcześniej dokumentację projektową, a ich realizacja została zalecona przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach, Państwową Straż Pożarną, Państwową Inspekcję Nadzoru Budowlanego oraz Miejski Zarząd Ulic i Mostów.

Prace te będą polegały m.in. na rozbudowie (uzgodnionego wcześniej) ogrodzenia placu kibiców gości czy zamontowaniu dodatkowych metalowych zabezpieczeń instalacji oświetlenia, przewodów elektrycznych i lamp.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d4l3txd

Podziel się opinią

Share
d4l3txd
d4l3txd