Trwa ładowanie...

Wielkie otwarcie ogrodu na dachu Centrum Nauki Kopernik

Ogród na dachu "Kopernika" otwiera się z dużym opóźnieniem, o jego otwarciu [ pisaliśmy już w czerwcu ]( http://wawalove.pl/Centrum-Nauki-Kopernik-otwiera-ogrod-na-dachu-a14491 ). Dziś Centrum Nauki Kopernik informuje, iż oficjalne otwarcie ogrodu odbędzie się w ostatni weekend sierpnia.
Share
Wielkie otwarcie ogrodu na dachu Centrum Nauki Kopernik
Źródło: Materiały prasowe
d43aozv

Jeśli nic się nie zmieni, wstęp do ogrodu na dachu CNK będzie bezpłatny. Dostaniemy się tam dzięki specjalnym rampom na zewnątrz, oprócz tego będziemy mogli wejść do niego z wnętrza budynku. Ogród ma ponad 8,5 tys. metrów kwadratowych!

W ogrodzie na dachu Centrum Nauki Kopernik będzie można przejść się ścieżkami przypominającymi wijące się strumienie nadrzecznego terenu ulegającego erozji. Krajobraz ogrodu urozmaicają kratery i najwyższe wzniesienie wyglądające jak wulkan - zawieszone w nim jest Wahadło Foucaulta. W rozmieszczonych po całym dachu donicach rośnie kilkadziesiąt gatunków bylin i krzewów, odpornych na trudne warunki wegetacji.

Z dachu Centrum Nauki Kopernik można podziwiać rozległy widok na Stare Miasto, Pałac Kultury i Nauki, Wisłę, Pragę i Stadion Narodowy. Dodatkowo rozpościera się z niego widok na ogrody na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej oraz taras na dachu Wydziału Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego.

Przez cały weekend mieszkańcy Warszawy będą mogli odbyć spacer po ogrodzie na dachu w towarzystwie botanika, wykonać portret okolicznościowy w plenerowym studio fotograficznym, podejrzeć okoliczne ptaki oraz spojrzeć w niebo przez teleskop.

d43aozv

Podziel się opinią

Share
d43aozv
d43aozv
Więcej tematów