Trwa ładowanie...
d45m12m
d45m12m

Wielkie ćwiczenia wojskowe na Śląsku. Wiesz, gdzie są schrony?

We wtorek, od godziny 6 do 19, będzie można usłyszeć m.in. w Bytomiu syreny alarmowe. Będzie to test przeprowadzany w ramach krajowych ćwiczeń Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Wojsko apeluje, by w momencie uruchomienia sygnałów ostrzegawczych, schować się w bunkrach lub piwnicach i wykonywać polecenia służb ratunkowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d45m12m

- DORSZ cyklicznie prowadzi ćwiczenie taktyczno-specjalne z zakresu reagowania kryzysowego pod kryptonimem RENEGADE – KAPER. Celem ćwiczenia jest sprawdzenie procedur współdziałania oraz przeciwdziałanie zagrożeniom terrorystycznym z powietrza i morza – poinformowało Dowództwo Operacyjne RSZ.

Jak przekazują wojskowi, w ćwiczeniach wezmą również inne służby odpowiedzialne za porządek publiczny, co dla wielu niezorientowanych, może wywołać pewien niepokój.

- Scenariusz ćwiczenia zakłada możliwość dokonania ataków terrorystycznych na obiekty infrastruktury krytycznej, a także morskiej oraz ważne obiekty użyteczności publicznej z użyciem statku powietrznego lub jednostki pływającej opanowanej przez terrorystów. Ćwiczenie zostało tak przygotowane, aby hipotetyczne zdarzenia scenariusza były jak najbardziej zbliżone do rzeczywistości i zostały odwzorowane w realnym życiu – przekazuje dalej DORSZ.

d45m12m

Na czym będzie polegało ćwiczenie?

W miejscowościach, nad którymi przeleci „uprowadzony samolot”, zostaną włączony syreny alarmowe. Włodarze mają obowiązek powiadomić mieszkańców o procedurze ewakuacji. Wojskowi proszą, by w czasie ogłoszenia "stanu wyjątkowego" nie stać i bezczynnie obserwować, a schować się w schronach. Jeśli w okolicy nie będzie takich, miejscem bezpiecznym będą piwnice, garaże i podziemia galerii handlowych.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d45m12m

Podziel się opinią

Share

d45m12m

d45m12m
Więcej tematów