Trwa ładowanie...
df0tyrx

Wielkanoc: Niemcy nie wiedzą, co świętują

W Niemczech znaczna część obywateli nie wie dokładnie, co jest istotą Wielkanocy. Brak wiedzy na ten temat ujawniają opublikowane w hamburskim tygodniku Bildwoche wyniki sondażu, w którym uczestniczyło 1000 mieszkańców tego kraju.

df0tyrx
df0tyrx

Sondaż, przeprowadzony na zlecenie "Bildwoche" przez instytut badania opinii publicznej FORSA, wykazał, że 12% Niemców w ogóle nie ma pojęcia, co właściwie obchodzi się w Wielkanoc i jakie znaczenie ma to święto dla chrześcijan. We wschodnich landach, a więc w dawnej NRD, ta niewiedza jest jeszcze bardziej powszechna. Aż 28% Niemców ze wschodu nie kojarzy Wielkanocy z konkretną treścią religijną.

Obywateli NRD wychowywano w ateizmie. Tradycję religijną starano się zastąpić obrządkami świeckimi, na przykład poszukiwaniem pisanek przez dzieci.

Nawet ci, którzy ogólnie kojarzą Wielkanoc z osobą Jezusa Chrystusa, też nie wiedzą dokładnie, o co chodzi. 46% dorosłych Niemców nie wie, że Chrystus został ukrzyżowany w Wielki Piątek, a w Niedzielę Wielkanocną zmartwychwstał i że to właśnie świętują chrześcijanie. (mag)

df0tyrx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
df0tyrx
Więcej tematów