Trwa ładowanie...
d2psjoq

Wielkanoc dla potrzebujących

Podopieczni organizacji charytatywnych mogą liczyć na przedświateczną pomoc. Najuboższe rodziny otrzymają na święta paczki żywnościowe z ośrodków pomocy społecznej, PCK, czy innych organizacji, są też zaproszenia na śniadania Wielkanocne.

d2psjoq

Rzecznik PCK zapewnia, że nikt z podopiecznych nie pozostanie bez pomocy: w magazynach interwencyjnych jest wydawana między innymi żywność z europejskiego programu pomocy najuboższym.

Na osoby samotne i bezdomnych czekają śniadania Wielkanocne - zapewnia wicedyrektor Caritas Polska. Potrzebujący dostaną także paczki żywnościowe, z produktów zebranych w supermarketach czy przyniesionych przez parafian w lepszej sytuacji.

Świąteczne wsparcie dla swoich rodzin otrzymały także dzieci z 20 świetlic socjoterapeutycznych organizacji KARAN. Kwestę, w które zebrano 72 tysiące złotych na świąteczne paczki i utrzymanie świetlic, zorganizowała Marzanna Graff Oszczepalińska. Podkreśla, że świetlice są bardzo potrzebne, bo pozwalają otoczyć opieką dzieci z zagrożonych środowisk.

Przez cały Wielki Post trwa ekumeniczna "Jałmużna wielkopostna". Wierni z kościołów: katolickiego, prawosławnego i ewangelicko-augsburskiego gromadzą drobne pieniądze do skarbonek rozdawanych przez parafie. W tym roku pieniadze mają być przeznaczone na leczenie i rehabilitację osób starszych i dzieci. Przedstawiciel Caritas podkreśla, że, pomagając innym, wierni korzystają z szansy okazania miłosierdzia, o którą apelował Jan Paweł II.

Dla chrześcijan wielkopostna jałmużna - w różnej formie - nie jest zwykłym gestem filantropii, ale ma wymiar religijny. Jak czytamy na stronie internetowej Caritas - dając jałmużnę chrześcijanin naśladuje dobroć Boga, który pierwszy dostrzega ludzkie potrzeby i pochyla się nad nimi.

d2psjoq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2psjoq
Więcej tematów