Trwa ładowanie...
d47g2tf

Wielka mobilizacja. Maciuś potrzebuje pomocy

2-letni Maciuś Cieślik z Pszczyny jest chory na SMA i potrzebuje pomocy finansowej, by móc skorzystać z terapii genowej. Niestety, jej koszt przekracza ponad 9,5 miliona złotych. Do akcji pomocy chłopcu włączają się tysiące ludzi z całej Polski.
Share
Wielka mobilizacja. Maciuś potrzebuje pomocy
Wielka mobilizacja. Maciuś potrzebuje pomocyŹródło: Archiwum prywatne
d47g2tf

Terapia genowa, która jest zdolna przywrócić zdrowie chłopcu jest uważana za najdroższy lek świata i kosztuje ok. 9,5 miliona złotych. Poza nią, rodzina Cieślików potrzebuje środków na finansowanie rehabilitacji przy użyciu specjalistycznego sprzętu.

"Maciuś traci siły, bez pomocy zgaśnie na zawsze. Rdzeniowy zanik mięśni. SMA — trzy literki oznaczające niekończącą się walkę o każdy kolejny dzień. Nie wiemy, czym jest szczęście i beztroska dzieciństwa. Nie wiemy, jak będzie wyglądało jutro. Musimy maksymalnie spowolnić postępy choroby, a do tego potrzebujemy kosztownej rehabilitacji i specjalistycznego sprzętu" - napisała mama Maciusia na stronie ze zbiórką.

W pomoc chłopcu zaangażowało się już bardzo dużo poruszonych jego historią osób, ale wciąż potrzebne jest każde wsparcie. Zbiórkę na rzecz dziecka można zasilić pod tym adresem: https://www.siepomaga.pl/macius-cieslik

d47g2tf

Czy testy antygenowe są skuteczne? Diagnosta wyjaśnia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d47g2tf

Podziel się opinią

Share
d47g2tf
d47g2tf
Więcej tematów