Trwa ładowanie...

Wielka Brytanie: wiceminister zdrowia zakaziła się koronawirusem

W Wielkiej Brytanii liczba zakażonych koronawirusem wzrosła we wtorek do 382 osób. 6 pacjentów zmarło. Wśród chorych jest też 62-letnia wiceminister zdrowia - Nadine Dorries. Kobieta w ubiegłym tygodniu spotkała się z setkami ludzi, w tym premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem i parlamentarzystami.
Share
Wielka Brytania: wiceminister zdrowia zakaziła się koronawirusem
Wielka Brytania: wiceminister zdrowia zakaziła się koronawirusemŹródło: Forum, Fot: Reuters TV
d4fc6lv

Dorries, która w przeszłości była pielęgniarką i odegrała kluczową rolę w opracowaniu planów zwalczania koronawirusa, poczuła się źle w piątek. Dzień wcześniej wzięła udział w spotkaniu na Downing Street zorganizowanym przez premiera z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Pierwszy przypadek zakażenia SARS-CoV-2 w Lubelskim

Następnego dnia wiceminister zdrowia podpisała dokument uznający koronawirusa za "chorobę podlegającą obowiązkowi zgłoszenia". Umożliwia on firmom - jak informuje "The Times" - uzyskanie ubezpieczenia.To właśnie wówczas pojawiły się u Dorries pierwsze objawy choroby.

d4fc6lv

W sobotę wiceminister spotkała się z ok. 50 osobami, które przyszły na jej dyżur w okręgu wyborczym Mid Bedfordshire.

Zobacz także: Poradnik: jak chronić siebie i bliskich przed koronawirusem?

W weekend objawy choroby nasiliły się - pojawiły się typowe objawy zakażenia koronawirusem: suchy kaszel, wysoka temperatura i ból w klatce piersiowej.

d4fc6lv

Koronawirus w Wielkiej Brytanii: wiceminister zdrowia jest chora

Test potwierdził, że kobieta zakaziła się SARS-CoV-2. Według relacji mediów stan wiceminister jest stabilny

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. McDonald's zamknięty. Pracował w nim syn ciężko chorej kobiety

Dorries podziękowała na swoim profilu na Twitterze za wszystkie wyrazy wsparcia, które otrzymała. Wiceminister stwierdziła także, że bardziej niż o siebie martwi się o swoją 84-letnia matkę, z którą mieszka, a która przejawia pierwsze objawy choroby.

Nie wiadomo, od kogo wiceminister zaraziła się koronawirusem. Służby medyczne próbują to ustalić. Poszukują także wszystkich osób, z którymi wiceminister miała kontakt od chwili zarażenia wirusem.

Źródło: thetimes.co.uk, dailymail.co.uk

d4fc6lv

Podziel się opinią

Share
d4fc6lv
d4fc6lv
Więcej tematów