Trwa ładowanie...
d3zahbg

Wielka Brytania: skandal w szpitalu w Liverpoolu

d3zahbg
d3zahbg

W dziecięcym szpitalu w Liverpoolu bez zgody rodziców pobierano organy do transplantacji z płodów dziecięcych i ciał zmarłych dzieci.

W szpitalu Alder Hey w Liverpoolu znaleziono 400 płodów, przechowywanych tu bez zgody rodziców. Makabrycznego odkrycia dokonała organizacja Pity2, reprezentująca rodziców dzieci, których organy szpital pobierał do transplantacji bez ich zgody.

Śledztwo w sprawie szpitala w Liverpoolu wszczęto w ubiegłym roku, gdy media ujawniły, iż z ciał zmarłych dzieci, a także usuwanych płodów pobrano tu kilkaset organów do transplantacji - w tym mózgi, serca i inne organy wewnętrzne. Szef resortu zdrowia Alan Milburn przyznał wówczas, iż praktyka pobierania organów z płodów wywołuje wiele wątpliwości co do zasad działania narodowej służby zdrowia.

Płody, jakie odkryto w Alder Hey, pochodziły także z dwóch innych klinik, współpracujących ze szpitalem w Liverpoolu. Były to głównie ciała dzieci, urodzonych przedwcześnie a także płody, będące rezultatem aborcji. W żadnym z przypadków nie proszono rodziców o zgodę na pobranie organów do transplantacji. (aso)

d3zahbg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zahbg
Więcej tematów