Trwa ładowanie...

Wielka Brytania: Medyczna marihuana już dostępna w aptekach

Medyczna marihuana w Wielkiej Brytanii jest od listopada dostępna w aptekach. Do niedawna uważano, że nie ma ona żadnego wpływu na leczenie. Lekarze mają obawy co do działania medycznej marihuany.

Share
Wielka Brytania: Medyczna marihuana już dostępna w aptekach
Źródło: iStock.com
d2amc29

Leki zawierające medyczną marihuanę będą mogli przepisać jedynie specjaliści pracujący w ramach National Health Service.
Jej możliwości w terapiach dostrzega Derek Tracy, psychiatra i rządowy specjalista. - Leczy między innymi bóle oraz stwardnienie rozsiane. Departament Zdrowia będzie zwracał uwagę przede wszystkim na korzyści - mówił.

Brytyjski rząd zdaje sobie sprawę, że marihuana może zaszkodzić. Część lekarzy i urzędników podchodzi do niej nieco sceptycznie. - Wiemy, że narkotyki potrafią szkodzić ludziom. Urzędnicy teraz analizują wszystkie „za” i „przeciw” - powiedział Tracy.

Lekarze mają przepisywać i używać leków z medyczną marihuaną tylko wtedy, gdy inne licencjonowane środki nie spełniają potrzeb pacjenta i nie pomagają odpowiednio w terapii.

d2amc29

Na legalizację medycznej marihuany miała wpływ sytuacja, gdy dzieciom chorym na epilepsję zabierano leki zawierające medyczną marihuanę. Sprawa została nagłośniona przez media, a opinia publiczna wydarzenia mocno przeżywała. - Współczujemy rodzinom, które stają w obliczu dramatycznych sytuacji ratując dzieci - powiedział Sajid Javid, minister społeczności i samorządów lokalnych.

Medyczna marihuana jest legalna w coraz większej liczbie krajów na świecie. Jest w stanie leczyć takie choroby jak jaskra, epilepsja, demencja, wylewy, stwardnienie rozsiane, zespół stresu pourazowego, zespół drażliwego jelita, uszkodzenia mózgu, skurcze mięśniowe czy też chorobę Leśniewskiego-Crohna.

d2amc29

Podziel się opinią

Share
d2amc29
d2amc29
Więcej tematów