Trwa ładowanie...

Wieliczka. Bakterie coli w wodzie. Alarm dla 30 tysięcy ludzi

Wieliczka. Podczas kontroli wykryto bakterie coli w wodzie, która dostarczana jest do mieszkańców Wieliczki i okolicznych miejscowości. 30 tysięcy ludzi zostało bez dostępu do wody pitnej.

Share
Wieliczka. Bakterie coli w wodzie. Alarm dla 30 tysięcy ludziŹródło: Pixabay
d35g3wh

Wieliczka. Woda niezdatna do spożycia

"Woda płynąca do mieszkańców prawie całej Wieliczki (bo z wyłączeniem osiedla Krzyszkowice) oraz do okolicznych miejscowości: Czarnochowic, Śledziejowic, Strumian, Zabawy, Sułkowa, Kokotowa (bez Kolonii Kokotowskiej) i Lednicy Górnej z Wodociągu Publicznego Wieliczka, jest niezdatna do spożycia" - poinformowała Gazeta Krakowska.

Jak przekazał sanepid w Wieliczce, woda może być używana wyłącznie do prac porządkowych (np. mycia podłóg) i do spłukiwania toalet. Bez dostępu do wody pitnej w kranach pozostało 30 tysięcy ludzi. Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody spełniającej wymagania w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi

Wieliczka. Mieszkańcy bez wody

„Zakazuje się korzystania z wody pochodzącej z instalacji wodnej Wodociągu Publicznego Wieliczka do spożywania przez ludzi, przygotowywania napojów i potraw, mycia owoców i warzyw, mycia naczyń kuchennych i sztućców” - podaje wielicki sanepid.

d35g3wh

Mieszkańcy ww. miejscowości będą zaopatrywani w wodę przeznaczoną do spożycia przez ludzi poprzez beczkowozy. W przypadku pojawienia się potencjalnego zagrożenia dla zdrowia konsumentów wynikającego z nieodpowiedniej jakości wody właściwy wójt (burmistrz, prezydent miasta) zapewnia niezwłoczne przekazanie konsumentom odpowiednich zaleceń wraz ze wskazaniem sposobu zaopatrzenia ich w wodę bezpieczną dla zdrowia).

Jak dodaje "Gazeta Krakowska", Krzysztof Kȕhl, kierujący gminnym Wydziałem Zarządzania Kryzysowego mówi, że ruszyło już chlorowanie i czyszczenie wodociągu. Ustalane będzie także źródło skażenia wody.

Zobacz też: Wybory prezydenckie 2020. Rekompensata dla Poczty Polskiej? Jarosław Gowin nie ma wątpliwości

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d35g3wh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35g3wh
d35g3wh
Więcej tematów