Trwa ładowanie...
dxw45av
poczta
24-08-2008 03:50

Większość skrzynek pocztowych wciąż nie została wymieniona

Zaledwie 35% do 40% skrzynek pocztowych zostało wymienionych na nowe euroskrzynki. Choć dziś mija termin instalowania nowych skrzynek w budynkach wielorodzinnych - większość administracji jeszcze tego nie zrobiła.

dxw45av
dxw45av

Rzecznik Poczty Polskiej Zbigniew Baranowski wyjaśnia, że nowe skrzynki mają zapewnić możliwość dostarczania korespondencji przez wszystkie firmy, świadczące takie usługi. Jak tłumaczy - do nowych skrzynek można wrzucać korespondencję bez konieczności ich otwierania, co pozwoli na doręczanie listów nie tylko przez Pocztę Polską, ale przez innych operatorów.

Rzecznik Poczty zwraca jednak uwagę, że nowe skrzynki mają również wady. Części klientów przeszkadza na przykład, że skrzynki umożliwiają wrzucanie niechcianych ulotek reklamowych. Ponadto zdarzają się wypadki wyjmowania korespondencji z nowych skrzynek.

Przepisy nakazujące instalację euroskrzynek wprowadzono w 2003 roku. Jeśli spółdzielnie mieszkaniowe nie zainstalowały euroskrzynek - konkurenci Poczty Polskiej mogą kierować do sądu sprawy przeciwko administracjom budynków.

Zdaniem ekspertów, na wymianie skrzynek powinno zależeć samym mieszkańcom, którzy w ten sposób będą mogli skorzystać z oferty konkurentów Poczty Polskiej. W dłuższej perspektywie wymiana skrzynek zwiększa możliwości działania firm, konkurujących w branży pocztowej.

dxw45av
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxw45av
Więcej tematów