Trwa ładowanie...
d2x9q4v

Większość Rosjan uważa, że Zachód prowadzi wobec nich wrogą politykę

Z sondażu przeprowadzonego przez niezależne Centrum Jurija Lewady wynika, że 82 procent Rosjan uważa, iż Zachód prowadzi wobec ich kraju wrogą politykę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kreml, Moskwa
Kreml, Moskwa (Fotolia)
d2x9q4v

55 procent respondentów uważa, że wyrazem tego są sankcje wprowadzone po aneksji Krymu, a 44 proc. - prowadzenie przez Zachód informacyjnej wojny przeciwko Kremlowi.

W badaniu socjologicznym uczestniczyło 1 600 osób z całego kraju.

27 proc. badanych uważa, że kraje zachodnie próbują odsunąć prezydenta Władimira Putina od władzy i narzucić Rosjanom obce dla nich wartości i kulturę. Około połowa respondentów wierzy, że Zachód boi się militarnej potęgi Rosji i rości sobie pretensje do jej bogactw naturalnych. 25 proc. obywateli wyraża opinię, że kraje zachodnie po prostu Rosji zazdroszczą.

d2x9q4v

Dwie trzecie jest zdania, że Rosja nie była nigdy agresorem ani inicjatorem konfliktów z innymi krajami, a 26 procent uważa swój kraj za ofiarę konfliktów. Według Centrum Lewady z takimi tezami nie zgadza się też 7 procent respondentów, a 12 procent nie uważa, by Zachód był wrogo nastawiony wobec Rosji.

22 października rosyjski Ośrodek Badania Opinii Publicznej WCIOM opublikował sondaż, z którego wynika, że poparcie dla Putina jako prezydenta osiągnęło historyczne maksimum - 89,9 procent.

d2x9q4v

Podziel się opinią

Share
d2x9q4v
d2x9q4v