Trwa ładowanie...
01-10-2014 17:05

Większość Rosjan uważa, że celem sankcji Zachodu jest poniżenie Rosji

Aż 71 proc. Rosjan uważa, że sankcje ze strony USA i Unii Europejskiej mają na celu poniżenie i osłabienie Rosji - wynika z najnowszego sondażu Centrum Jurija Lewady, niezależnej rosyjskiej pracowni badania opinii publicznej.

Share
Większość Rosjan uważa, że celem sankcji Zachodu jest poniżenie RosjiŹródło: WP.PL, fot: Andrzej Hulimka
d2a6hck

Z kolei 18 proc. obywateli Rosji jest zdania, że celem zachodnich sankcji jest przywrócenia równowagi geopolitycznej, zachwianej w wyniku przyłączenia Krymu do Federacji Rosyjskiej. Zaledwie 3,4 proc. respondentów wierzy w to, że sankcje Stanów Zjednoczonych i UE przeciwko Rosji powstrzymają wojnę na Ukrainie.

W ocenie 69 proc. Rosjan, kontynuowaniem wojny na Ukrainie zainteresowane są USA, a 23 proc. - że władze w Kijowie.

Natomiast według 68 proc. respondentów Rosja powinna kontynuować swoją dotychczasową politykę wobec Kijowa, nie bacząc na zachodnie sankcje. Za poszukiwaniem kompromisu ze Stanami Zjednoczonymi i Unią Europejską opowiada się 22 proc. respondentów.

d2a6hck

Badanie, którego wyniki przekazała "Niezawisiamja Gazieta", przeprowadzono 19-22 września w 134 miejscowościach w 46 z 83 regionów Federacji Rosyjskiej.

Dziennik zauważył, że opinia większości Rosjan na temat sankcji USA i UE jest zbieżna z punktem widzenia władz Rosji, dochodzącym do obywateli FR z ekranów telewizorów. "Ludzie widzą w tym rękę USA i opowiadają się za podtrzymaniem narodowej dumy wielkorosów, żądając, by państwo nie ulegało presji" - skonstatowała "Niezawisimaja Gazieta".

d2a6hck
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2a6hck
d2a6hck
Więcej tematów