Trwa ładowanie...

Większość Polaków przeciwna finansowaniu religii z budżetu

Jak pokazuje ostatnie badanie, większość respondentów nie chce opłacania lekcji religii z państwowych pieniędzy. Co ciekawe, częściej od mężczyzn takie stanowisko prezentują kobiety.
Share
Co Polacy myślą o religii w szkołach?
Co Polacy myślą o religii w szkołach?Źródło: WP.PL
d1f7ltt

O wynikach najnowszego sondażu poinformowała "Rzeczpospolita". Jak czytamy, finansowanie szkolnych lekcji religii z budżetu popiera 28 proc. Polaków, ale przeciwnych jest 56 proc. Aż 16 proc. respondentów nie ma w tej sprawie zdania.

- Częściej przeciwnikami finansowania z budżetu państwa lekcji religii są kobiety (58 proc.), osoby o wykształceniu wyższym (58 proc.) oraz badani o dochodzie netto od 2001 do 3000 zł (65 proc.) - zwraca uwagę Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research.

- Wraz ze wzrostem wieku rośnie odsetek przeciwników tego pomysłu, z 44 proc. w grupie do 24 lat, do 64 proc. w grupie powyżej 50 lat - dodaje.

d1f7ltt

Wyborcy PiS na "Tak", Platformy na "Nie"

O lekcje religii w szkołach pytano ostatnio również na panelu Ariadna. Badanie zostało zrealizowane na zlecenie portalu o2.pl. Wyniki pokazały, że w dużej mierze pogląd w tej sprawie kształtują preferencje polityczne.

- Czy popierasz nauczanie religii w szkołach publicznych?" - brzmiało jedno z pytań. Gdy 55 proc. zwolenników PiS odpowiedziało na to pytanie "Tak", aż 62 proc. wyborców PO wskazało odpowiedź "Nie". Więcej o tym badaniu pisaliśmy TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1f7ltt

Podziel się opinią

Share
d1f7ltt
d1f7ltt
Więcej tematów