Trwa ładowanie...

Większość Brytyjczyków za wyjściem z Unii

Większość Brytyjczyków jest za wyjściem ich kraju z Unii Europejskiej - wynika z sondażu, którego wyniki opublikował na stronie internetowej dziennik "The Independent".
Share
Większość Brytyjczyków za wyjściem z Unii
Źródło: Wikipedia, Fot: Palace of Westminster / Methodist Central Hall
d1apbcz

Sondaż został przeprowadzony w ubiegłym tygodniu wśród 2 tysięcy osób. 52 proc. ankietowanych opowiedziało się za wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, a 48 proc. było za pozostaniem ich kraju w UE.

Po raz pierwszy w sondażu przeprowadzonym na zlecenie "The Independent" przeciwnicy pozostania Wielkiej Brytanii w UE są w większości, co według dziennika może być efektem zamachów terrorystycznych w Paryżu i kryzysu migracyjnego. Gazeta zauważa jednak, że poparcie dla pozostania Wielkiej Brytanii w strukturach unijnych spada już od dłuższego czasu.

Brytyjski premier David Cameron chce wynegocjować zmianę warunków członkostwa Wielkiej Brytanii w UE przed planowanym do końca 2017 roku referendum w sprawie wyjścia z Unii. Domaga się m.in. uzyskania prawa do ściślejszej kontroli imigracji ze Wspólnoty i daleko idącej reformy Unii Europejskiej.

d1apbcz

Zobacz również: #dziejesienazywo: Czy Polacy wrócą z emigracji?

d1apbcz

Podziel się opinią

Share
d1apbcz
d1apbcz
Więcej tematów