Trwa ładowanie...
d3cjkk2

Wiec poparcia dla Tuska odwołany

Wiec poparcia dla Donalda Tuska, który 10 kwietnia miał się odbyć na skwerze Hoovera w Warszawie, został odwołany - wynika z informacji na stronie warszawskiego ratusza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wiec poparcia dla Tuska odwołany
(PAP)
d3cjkk2

W minionym tygodniu rzecznik miasta Bartosz Milczarczyk poinformował Polską Agencję Prasową, że w 7. rocznicę katastrofy smoleńskiej przed Pałacem Prezydenckim odbędą się tylko uroczystości państwowe organizowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego; stołeczny ratusz wydał 16 zakazów dla innych zgromadzeń, w tym - jak podkreślił - 10 zostało zgłoszonych przez środowiska związane z PiS-em. Swoje demonstracje chcieli zorganizować też m.in. Obywatele RP, Solidarni 2010 oraz Samoobrona.

Rzecznik miasta informował wówczas, że w pobliżu Krakowskieog Przedmieścia, przy Skwerze Hoovera, odbędzie się demonstracja poparcia dla przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska; zaznaczył, że wskazane miejsce nie jest objęte wygrodzeniem, czyli nie znajduje się na terenie, który będzie objęty - jak wskazało Biuro Ochrony Rządu - strefami bezpieczeństwa.

Do kwestii wiecu poparcia odniósł się w poniedziałek Donald Tusk. "Wierzę w dobre intencje organizatorów wiecu poparcia dla mnie, ale uważam, że data 10 kwietnia jest wysoce niefortunna" - napisał w poniedziałek na prywatnym profilu na twitterze Donald Tusk.

W poniedziałek, 10 kwietnia w stolicy odbędą się obchody 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Przed Pałacem Prezydenckim zaplanowano m.in. wystąpienia prezydenta Andrzeja Dudy i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Wieczorem Krakowskim Przedmieściem przejdzie Marsz Pamięci.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęli wszyscy pasażerowie - 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

d3cjkk2

Podziel się opinią

Share

d3cjkk2

d3cjkk2
Więcej tematów