Trwa ładowanie...

WIDZIALNIPEŁNOSPRAWNI.PL - Fundacja Grupy PKP na rzecz osób z niepełnosprawnością

Na dworcach w całej Polsce można wziąć udział w happeningach dotyczących osób z niepełnosprawnością. To jeden z elementów ogólnopolskiej kampanii WIDZIALNIPEŁNOSPRAWNI.PL organizowanej przez Fundację Grupy PKP.

Share
WIDZIALNIPEŁNOSPRAWNI.PL - Fundacja Grupy PKP na rzecz osób z niepełnosprawnością
Źródło: Fundacja Grupy PKP
d378buu

"Osoby z niepełnosprawnością są pełnoprawnymi uczestnikami rynku pracy i całego społeczeństwa"

- Chcemy pokazać, że osoby z niepełnosprawnością są absolutnie pełnoprawnymi uczestnikami zarówno rynku pracy, jak i całego naszego społeczeństwa - mówi prezes Fundacji, Katarzyna Kucharek.

- Wiele jest jeszcze do zrobienia w kwestii wyrównania szans osób z niepełnosprawnością. Zwłaszcza, jeśli chodzi o naszą świadomość - mówi Michał Tarcha, koordynator projektu WIDZIALNIPEŁNOSPRAWNI.PL.

d378buu

Organizatorzy przytaczają Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności, z których wynika, że jedynie 26,8% osób z niepełnosprawnościami jest aktywnych zawodowo.

Fundacja Grupy PKP
Źródło: Fundacja Grupy PKP

Projekt WIDZIALNIPEŁNOSPRAWNI.PL składa się trzech etapów.

Pierwszy z nich to kampania informacyjna, w jej ramach Fundacja organizuje sześć happeningów na polskich dworcach. Uruchomiona została także strona internetowa, na której można uzyskać informacje nt. właściwych zachowań wobec osób z niepełnosprawnością, czy korzyści z ich zatrudnienia.

- Przygotowaliśmy także spot i inne materiały. Chcemy pokazać, że osoby z niepełnosprawnością to pełnoprawni uczestnicy naszego życia społecznego - mówi Michał Tarcha.

d378buu

Kolejne etapy akcji skierowane są do wewnątrz spółek Grupy PKP. - Zmianę chcemy zacząć od siebie - deklaruje prezes Fundacji Grupy PKP, Katarzyna Kucharek. W związku z tym kadra kierownicza Grupy przejdzie serię szkoleń dotyczących zatrudnienia osób z niepełnosprawnością oraz tego, jak dostosować miejsca pracy do ich potrzeb. - Finalnym etapem projektów będzie zwiększenie zatrudnienia osób z niepełnosprawnością w spółkach Grupy PKP - mówi Michał Tarcha.

Akcja potrwa do końca września.

500+ w Europie. Zobacz, ile pieniędzy dostają dzieci w innych krajach

Źródło: WP, Fundacja Grupy PKP

d378buu

Podziel się opinią

Share
d378buu
d378buu
Więcej tematów